Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az iszlamban mi a ferjnek es...

Az iszlamban mi a ferjnek es mi a felesegnek a feladata egy hazassagban?

Figyelt kérdés
2018. szept. 9. 00:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Meg hanyszor teszed ezt fel? Tudjuk, a pasid/ferjed elszedi a penzedet. A negyedik kerdestol nem lesz jobb.
2018. szept. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el a Koránt.


Én is el akarom hogy tudjam miben hisznek.

2018. szept. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően a nő feladata az otthon fenntartása, a férfié az anyagi javak beszerzése; ha ezzel megvannak, azt csinálnak amit akarnak, tehát a nő is dolgozhat vagy munka után a férfi is végezhet házimunkát.


Egyszerűbben fogalmazva anya háztartásbeli, apa dolgozik. A gyakorlatban nyilván máshogy néz ki a dolog, kevés háztartás engedheti meg magának az egykeresős családmodelt.

2018. szept. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Az iszlám melyik irányzatában? Mert ebben sem egységes vallás az iszlám.

Van olyan irányzata is, amelyikben úgy működik, ahogy #1 leírta. Meg van olyan is, ahol a férfi felelőssége eltartani a nőt, hogy az semmiben ne szenvedjen hiányt, a nő dolga pedig hogy kussoljon, mindenben engedelmeskedjen a férjének, és minél több gyereket szüljön.


A kettő között pedig bármi lehet, attól függően, hogy a férj melyik irányzat elveihez igazodik és mennyire veszi azokat komolyan.

2018. szept. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, javítás: a #3-as válaszoló írta.
2018. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4-es miért írsz hülyeségeket? Melyik irányzatban van az hogy a férj elveheti a feleség pénzét, a feleség kussoljon és szüljön?
2018. szept. 9. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mézga Krisztina ***** válasza:
70%
Szerintem a muszlimok pontosan ugyanolyanok, mint a keresztények: mindketten hisznek az írásban, az egyik a Koránban, a másik a Bibliában. (A harmadik a Tórában.) Elvileg mindkét vallásnál patriarchátus van, vagyis férfiuralom. (A judaizmusban úgyszintén, hisz onnan hajtott ki mindkét vallás.) A világi muszlimok/keresztények/zsidók demokratikus/liberális kapcsolatban élnek, tanulhatnak, megosztják a munkát, nem beszélve arról, manapság általában egyik vallás hívői sem engedhetik meg maguknak az egykeresős modellt, sajnos. Aki dogmatikusan értelmezi a saját vallását vagy azért, mert így nevelték és nagyon erős a környezetében a hagyományőrzés, vagy azért mert agresszív férfisoviniszta, az el fogja nyomni a női nemet, alsóbbrendűnek fogja tartani. Vagy egyszerűen azért, mert egy bunkó pasi, függetlenül attól, vallásos-e vagy ateista, muszlim-e vagy keresztény. Szerintem a nők tisztelete nem a kötődik vallásokhoz, hanem intelligencia függvénye, és az adott nőtől is függ.
2018. szept. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Az iszlámban kódolt a férfisovinizmus, természetes, hogy egy muszlim többre tartja magát az asszonyánál.

Több joga is van, például elég háromszor kimondania, hogy - elváltam tőled - és már nem házasok többé, amíg a nő erről nem dönthet.

A tanok szerint a nőknek lelkük sincs, így nem járhatnak a mecsetbe és haláluk után nem is juthatnak a paradicsomba, ahol semmi szükség nincs rájuk, mert helyettesítik őket a szépséges hurik abban, amire egyébként valók.

Sorolhatnám a különbségeket, de bizonyos szempontból kiváltságot is élveznek, mert értékük is van, ahogyan egy kecses mozgású, szép sörényű paripának, egy jól tejelő kecskének, meg a születendő fiúgyerekeik anyjának, akik megítélése megint csak más, mint a lányoké, teljesen más tulajdonságok alapján veszik őket szemügyre.

Természetesen nekem mindez döbbenetes, de tudtommal ilyen az Iszlám, magyar nő jól gondolja meg, hogy akar e ezek szerint élni!

2018. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Több joga is van, például elég háromszor kimondania, hogy - elváltam tőled - és már nem házasok többé, amíg a nő erről nem dönthet.

A tanok szerint a nőknek lelkük sincs, így nem járhatnak a mecsetbe és haláluk után nem is juthatnak a paradicsomba, ahol semmi szükség nincs rájuk, mert helyettesítik őket a szépséges hurik abban, amire egyébként valók."


Ezeket a hazugságokat honnan szedted? Sok butaságot, hazugságot szoktak összehordani az iszlámról, de amit te összekapartál, nem tudom honnan, biztos hogy dobogós.

2018. szept. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Olvastam.

Miért, talán bejuthatnak nők a paradicsomba?

Vagy nincsenek ott a hurik?

Sosem láttam még egyetlen képet sem mecsetben imádkozó nőkről, csak férfiakról, vagyis szerinted mi az ábra?

2018. szept. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!