Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Pusztába kiált - mit jelent e...

Pusztába kiált - mit jelent e szólás?

Figyelt kérdés
Netán bibliai eredetű? Vagy magyar szólás? Mit jelent, mire értik?

2018. szept. 23. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

János 1-

19.

És ez a János bizonyságtétele, a mikor a zsidók papokat és Lévitákat küldöttek Jeruzsálemből, hogy megkérdezzék őt: Kicsoda vagy te?

20.

És megvallá és nem tagadá; és megvallá, hogy: Nem én vagyok a Krisztus.

21.

És kérdezék őt: Kicsoda tehát? Illés vagy-é te? És monda: Nem vagyok. A próféta vagy-é te? És ő felele: Nem.

22.

Mondának azért néki: Kicsoda vagy? Hogy megfelelhessünk azoknak, a kik minket elküldöttek: Mit mondasz magad felől?

23.

Monda: Én kiáltó szó vagyok a pusztában. Egyengessétek az Úrnak útját, a mint megmondotta Ésaiás próféta.

2018. szept. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

A pusztába kiáltott szó kifejezést akkor használjuk, mikor tudjuk, hogy hiába beszélünk (mi vagy akárki más), nem fog senki mehgallgatni minket.

Vagyis hiábavaló amit mondunk vagy kérünk.

2018. szept. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Pusztaba kialtott szo - vagyis a semmibe beszelt szo, nem talal hallgato fulekre. Mint a falra hanyt borso, mintha a falnak beszelnel.
2018. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hiába téped csőrőd, az sem ad rá, aki hallja.
2018. szept. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Mint a falra hanyt borso, mintha a falnak beszelnel." Igen, ezeket ismertem. :) Így már értem.


Köszönöm a válaszokat! (Elnézést a kései reagálásomért!)

2018. okt. 8. 16:10
 6/9 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, kedves első: ez a Jelenések könyvéből való idézet? Mert így, hogy "János 1.", nem vágom a témát. Azt viszont tudom, hogy a Jelenések könyve őhozzá kapcsolódik.
2018. okt. 8. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:

6 János Evangélium


[link]

2018. okt. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6 Keresztelő János-hoz kapcsolódik,

Őt jellemzi így a Biblia: Kiáltó szó a pusztába.

2018. okt. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. okt. 11. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!