Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarként kitűznéd a poppy-t...

Magyarként kitűznéd a poppy-t Angliában?

Figyelt kérdés

Ma van a remembrance day Angliában és a cég ahol dolgozom ki tett ilyen kis piros pipacsvirág kitűzőket, amit fel lehet rakni (de nem kötelező)

Megkérdezte angol munkatársam, miért nem tűzöm ki, mert nem csak angolok hordhatják, ami igaz is itt is van indiaiakon, lengyeleken meg másik bevándorlókon is, de mondtam, hogy az én országom elvesztette azt a háborút. Erre mondta hogy ők nem a győzelmet ünneplik ezen a napon, hanem hogy vége lett a háborúnak. Nem csak az angol halott katonákról emlékeznek meg, hanem mindenkiről, a magyarról is, szóval tűzzem ki nyugodtan. Szerintetek igaza van ebben? Vagy nem szabadna egy magyarnak?



2018. nov. 11. 11:22
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én kitűzném, a munkatársad válasza abszolút korrekt.
2018. nov. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Egy háború végét ünnepelni/megemlékezni róla teljesen ártalmatlan dolog.

Szóval ahogy gondolod.

2018. nov. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Azt gondolom, hogy a kérdés nem arról szól, hogy én kitűzném-e, hanem, hogy TE kitűznéd-e.


Ha azt mondom, hogy igen, akkor te kitűzöd?

Ha azt mondom, hogy nem, akkor te nem tűzöd ki?


Miért számít, hogy mások mit gondolnak rólad? Ha számít, akkor is van több választásod jelenleg: tiszteled az ő ünnepüket és beolvadsz. / Nem olvadsz be, nem tűzöd ki, megmondod, hogy te itt nem értesz velük egyet és kötöd magad, hogy a magyarok és az angolok mai napig ellenségként tekintenek egymásra a háború miatt. (Franciák is ezt játsszák, ami napig.) / Nem tűzöd ki és ha kérdezik, miért - elmondod, hogy nem érted ezt az ünnepet és amit nem értesz, ott inkább nem nyilatkozol semmit. Ilyenkor mások elmondják, hogy számukra mit jelent és ezt megköszönöd, hogy ők ilyen őszintén elmondják. / stb

2018. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na igen csak ilyenkor arra gondolok hogy mennyit vesztett Magyarország ott, és amikor így kitűztem olyan érzés volt hogy szembekoptem azt amiért annyian haltak meg, meg szenvedtek miatta.

De amagy a főnököm német, ő is kitűzte, szóval mindegy.

2018. nov. 11. 12:48
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Itt magyarázzák többen, hogy azt ünneplik ma, hogy vége a vérontásnak, és ez mindenkinek öröm, akármelyik oldalon is állt (holnaptól az, hogy a fél herémet elviszi egy repesz, az 40 %-os valószínűségből átlényegült gyakorlatilag nullává), hát mit nem lehet ezen nem érteni?
2018. nov. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem tűztek soha, és nem is fogom. Minek, mivel lennék én, vagy bárki más előrébb?

Arra az egy napra nagy szomorúság, emlékezés (csak azért mert éppen aznap van rememberenszdéj) utána meg hugivzasit....

2018. nov. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon rossz az emlékezetem datumokat illetőleg, gyakran azt sem tudom épp hányadika van, avagy milyen nap.

Így ha eszembe jut, hogy ma remembrance day van, es van otthon poppym, akkor kituzom, ha nem, nem veszodok vele.

2018. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Ha csak a háború végét ünnepelnék, akkor nem mutatnák a veteránokat, meg a családjaikat, hogy a hazájukért harcoltak. Meg a temetőben is lennének a másik oldalról is katonák, amikor koszorúznak.

Hazudnak, mert a poppykért beszedett pénzt is csak a saját helyükön hasznosítják. Nem mernek őszinték lenni.


Nem tűzném ki, és máshol sem tűztem, nem is vettem. Árulás lenne, volt a családban nem is egy hősi halott.

2018. nov. 28. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!