Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A roma lányok még mindig...

A roma lányok még mindig jellemzően 14-17 között szülik az első gyereküket és 4-5 gyerekig meg sem állnak vagy ez ma már nem így van?

Figyelt kérdés
2018. nov. 24. 10:14
 1/5 anonim válasza:
58%
Eddig sem volt így csak a putrisoknál egy jólnevelt roma 18 éves koráig szűz
2018. nov. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%

#1 még egy átlag mai magyar pina se szűz 18 éves koráig, viccelsz? :DDD


amúgy kérdező, igen még mindig. sőt, most már főleg így lesz a sok lóvé miatt amit ad nekik az állambácsi.

2018. nov. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

Első jól mondja, a kultúrájukat őrzô cigányoknál a lány szüzességének ma is sokkal nagyobb értéke van, mint a "mai pináknál".

Azokban a családokban, ahol fontos, hogy a gyereknek legalább szakmája legyen, nem szülnek fiatalon. Tavaly a lakóhelyem szerinti megyei kórházban 73 abortusz volt 18 év alatti gyereken, elenyésző részük volt cigány. Nem azt mondom, hogy köztük nincs ilyen, mert van, de egyre kevésbé jellemző. Legalábbis itt az ország nyugati részében.

2018. nov. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Nem kell messzire mennünk, a szomszédunk egy roma család, és elég normálisnak tűnnek, jó körülmények között. Legalábbis úgy tűnt. Van egy 14-15 éves lányuk, akit egy nap egyedül hagytak otthon, és arra jött haza a család, hogy egy roma gyerek kiugrik az ablakon és elszalad. Az anyja aznap leakarta késelni meg megverni hogy mégis mit csináltak ketten, 1 héten át üvöltöztek, szóval minden környező szomszéd ismeri a témát..😅


Ez kb fél éve lehetett, a lánynak azóta hatalmas a hasa. Mégegyszer megemlítem, kb 14-15 éves lehet a lány.


Nyilván vannak olyanok akik normálisan élik életüket, de a legtöbb romára ez jobban illik mint amit leírtam. Az indiaiaktól megmaradt a kultúra, miszerint 16 évesen már férjhez kell menni és minimum 5 gyereket szülni, hogy övék legyen a terület.

2018. nov. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon függ attól, hogy milyen romákról beszélünk.

A putrisoknál átlagosnak számít ha 14 évesen már terhes valaki.

A roma kultúrát tisztelő és betartó romáknál hallottam olyanról, hogy addig szűz egy lány, amíg párt nem találnak neki a szülei, meg olyanról is, hogy 18-20 éves korukban veszíthetik csak el.

Egy olyan románál, aki meg teljesen normális csak a személyiségétől függ, hogy meddig marad szűz vagy hogy mikor esik teherbe.

2018. nov. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!