Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » "Magyar találmánynak köszönhet...

"Magyar találmánynak köszönhetjük, hogy ma már fájdalommentes és rövid a beavatkozás. " Valaki kifejetene nekem bovebben hol van itt a magyar?

Figyelt kérdés

Teljes cikk:


[link]


Reszlet:


Magyar találmány is forradalmasította a lézeres látásjavítást

A FEMTOLASIK-kezelés során a fent említett lebenykészítést a femtolézer végzi el. Teljesen biztonságos és fájdalommentes eljárás, aminek az egyik legnagyobb előnye, hogy a gyógyulási idő nagyon rövid: akár a kezelés más- vagy harmadnapján munkába lehet állni, ha nem a monitort kell néznünk. „A femtolézer a szaruhártya legkülső, átlátszó rétegében tud dolgozni, ezzel forradalmasította a látásjavítást” - mondja Ferincz István. „Komolyabb szemmegnyitó műtétekhez, pl. szaruhártya átültetéshez is nagy pontosságot, biztonságot, stabilitást tud biztosítani.

A FEMTO technikát egyébként a Focus Medical alkalmazta elsőként Magyarországon 2005-ben. Kevesen tudják, hogy a világ első femtoszekundumos műtétjét is hazánkban végezték 1998-ban, a méghozzá a Focus Medicalban, Dr. Ratkay Imola PHD, a Focus Medical akkori vezető főorvosa”.



Nem ertem ettol miert lenne magyar? Mar hanyingerem van ettol a magyar szokastol hogy barhol amerikaban van egy tudos akinek az dedapja felig magayr votl, akkor mar rafogjak hogy MAGYAROK csinaltak!


2018. nov. 29. 15:45
 1/7 A kérdező kommentje:
Miert van ennyi hamis cikk? "Magyar tudosok fejtetek meg a gravitacios hullamokat" Stb.. tele vannak a hirek MAGYAR MAGYAR-ral, holott remelem mindenki tudja hogy egy utolso csicska orszag vagyunk, meg romania is fejlettebb nalunk meg a szlovakok mar bocsanat.
2018. nov. 29. 15:46
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

Ott van benne:

"A FEMTO technikát egyébként a Focus Medical alkalmazta elsőként Magyarországon 2005-ben. Kevesen tudják, hogy a világ első femtoszekundumos műtétjét is hazánkban végezték 1998-ban, a méghozzá a Focus Medicalban, Dr. Ratkay Imola PHD, a Focus Medical akkori vezető főorvosa”."

2018. nov. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem talalok rola semmilyen wiki bejegyzest errol a technologiarol
2018. nov. 29. 16:22
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"A femtolézer fejlesztésében magyar kutatók, fizikusok és mérnök informatikusok vettek részt. Juhász Tibor és Bor Zsolt professzorok használták a femtolézert először a szaruhártya kezelésére, miután a lézerimpulzus élő szövetre gyakorolt hatásával kapcsolatos kutatásokat végeztek. A lézerek fejlesztésében Ferincz István is közreműködött a Szegedi Tudományegyetem Optikai és Kvantumelektronikai tanszékének kutatójaként. Az első femtolézeres szürkehályog-műtétet 2008-ban Prof. Dr. Nagy Zoltán Zsolt, az MTA doktora, a Semmelweis Egyetem Szemészeti Klinika professzora végezte"


Legközelebb olvasd végig a cikket, jellemzően benne szokott lenni a válasz, vagy valamilyen forrásmegjelölés a válaszra vonatkozóan!

Mellesleg miért zavar ennyire, hogy magyar?

2018. nov. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettek leirni hogy mindez USA-ban volt a michignany egyetemen:


"The first Ophthalmic FS laser system was designed by Dr Juhsaz in collaboration with Dr Kurtz at the University of Michigan in the early 1990s"


Es igen ott a Juhasz magyar, de sajnos megint bebizonyosodott hogy nem magyarorszagi magyarrol van szol, hanem van benne egy kis magyar. Es nem magyar penzbol lett, hanem USA erdeme.

2018. nov. 30. 11:27
 6/7 A kérdező kommentje:
Forras: [link]
2018. nov. 30. 11:28
 7/7 2*Sü ***** válasza:

> "Magyar találmánynak köszönhetjük, hogy ma már fájdalommentes és rövid a beavatkozás."


Az idézőjelbe tett szöveg nem szerepel az idézett oldalon.


> Nem ertem ettol miert lenne magyar?


Nem a lézeres szemműtét magyar találmány, hanem abból a sok-sok apró találmányból, amiből végül is kialakult a mai technológia, abból volt, ami magyar volt. A „Magyar találmány is forradalmasította a lézeres látásjavítást” mondatban az „is” szónak szerintem értelmezhetőnek kellene lennie.


> Mar hanyingerem van ettol a magyar szokastol hogy barhol amerikaban van egy tudos akinek az dedapja felig magayr votl, akkor mar rafogjak hogy MAGYAROK csinaltak!


Én úgy vagyok vele, hogy arra legyünk büszkék, amink van. És valahogy ez lenne egy egészséges nemzettudat alapja, hogy elismerjük azt, amit mások tettek hozzá a nagy közös tudáshoz, de büszkék vagyunk arra, amit mi tudtunk hozzátenni. Minden normális nép ezt csinálja, és így is van rendjén.


> Nem talalok rola semmilyen wiki bejegyzest errol a technologiarol


[link]


> Forras: [link]


No látod, még az általad hivatkozott oldalon is ott a hivatkozás:


4. Ratkay-Traub I, Ferincz IE, Juhasz T, et al. First clinical results with the femtosecond neodymium-glass laser in refractive surgery. J Refract Surg 2003;19:94 –103.

7. Ratkay-Traub I, Juhasz T, Horvath C, et al. Ultra-short pulse (femtosecond) laser surgery: initial use in LASIK flap creation. Ophthalmol Clin North Am. 2001;14(2):347-355.


~ ~ ~


> "Magyar tudosok fejtetek meg a gravitacios hullamokat"


Google: Nincs találat a következőre: "Magyar tudósok fejtették meg a gravitácios hullámokat".


De amúgy igen, a gravitációs hullámok kutatásában is részt vett két magyar tagcsoport – az egyik az ELTE, a másik a Szegedi Tudományegyetem csoportja –, de más nemzetközi projektben is vesznek részt magyar kutatók, kutatócsoportok. Nyilván benne van a hazai tudomány népszerűsítésének szándéka is abban, hogy ezt megemlítik. Ez miért gond? Vagy ezt valamilyen ok miatt titokban kellene tartani?

2018. dec. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!