Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Akik ismernek olyan magyar...

Akik ismernek olyan magyar nótákat amelyek elterjedtek és sokan ismerik őket, illetve illene egy magyar embernek tudni őket kérlek segítenétrk?

Figyelt kérdés

A családom sajnos nem igazán tartott meg ilyen népdalozási szokást. De ismerőseim körében vidéken mindenki csak úgy zengi a mindenféle magyar nótákat és emiatt kerültem már kellemetlen helyzetbe... mármint hogy én egyet sem ismerek :))

Ezért szeretném énis megtanulni azokat amelyek a leghiresebbek es legszebbek, hogy ilyen



2018. dec. 9. 12:48
 1/8 A kérdező kommentje:
*téren is legyen egy általános műveltségem.
2018. dec. 9. 12:51
 2/8 Andizsuzsi ***** válasza:
80%
Most magyarnótát vagy népdalt akarsz tanulni?
2018. dec. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nóták műdalok, vagyis nem a nép, hanem egy adott szerző szerezte őket. Nem tévesztendők össze a népdalokkal, amelyek valóban a nép száján születtek.

Egyik leghíresebb ilyen műdal az Akácos út, de nézz körül Dankó Pista és Rigó Jancsi szerzeményei között, ha ilyemit keresel.

A népdal megint más kategória, ha inkább erre gondoltál, ezekből nagyon sokat ismerek. Diákkoromban bejártam a fél országot népdalgyűjtés céljából.

2018. dec. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha szereted a rock műfajt akkor hallgasd a palmetta zenekart,csak népdalokat játszanak! :)
2018. dec. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Csík zenekart is tudom ajánlani!
2018. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A neten minden van, beírod, hogy népdal és lőn.

Például:

[link]

[link]

[link]

2018. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Bocsánat,hogy összekevertem a népdalokat a nótákkal de mint írtam, sajnos nagyon tudatlan vagyok ebben a témában! De igyekszem pótolni a hiányosságaimat :)

Igen, inkább nóták kellenének, tehát amikkel pl régimódi lakodalmakon mulatnak :))))

2018. dec. 13. 10:47
 8/8 anonim ***** válasza:
2018. dec. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!