Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarországon miért fürdőruhá...

Magyarországon miért fürdőruhában szaunáznak az emberek?

Figyelt kérdés
Ennyire prűd lenne a társadalom? Szerintem iszonyat gusztustalan a műszálas fürdőruhából kipárolgó dolgokat belélegezni, másrészt aki szégyenlősebb, az beburkolózhatna a törülközőjébe.
2018. dec. 30. 09:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem, nem prűd.

Nem, nem gusztustalan.

Nem, nem számít, hogy a "német ismerőseid" szerint ez baromság.

Igen, csak neked van ezzel bajod.


Nem, egyes helyeken másutt is így van.

Nem, neked nem ezzel van bajod igazából.

"de a német ismerőseim" és "nyugaton" kezdetű ostoba hozzászólás indítása: 1...2 ...

2018. dec. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
A nagyobb fürdőkben szaunaszeánszra nem engednek be fürdőruhában, kapsz lepedőt és csá. De pl mikor csak páran beülünk ismikkel a szaunába és nincs ilyen opció, akkor nyilván nem mutogatom a sunámat. Amúgy engem nem zavar, ha valaki fürdőruhában ül be, mert ugyan a vízen (termálvízen) kívül mi a tököm tudna kipárologni?? Az izzadsággal kipárolgó szagok (pl sok sok fokhagyma meg fűszeres étel) az ruha nélkül is kipárolog.
2018. dec. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Mert ez a normális. SZerintem pucéran lenne iszonyú gusztustalan. A fürdőruhából az ég adta világon semmi sem párolog ki, csak úgy szólok.
2018. dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
#2! "nem mutogatom a sunámat......... mi a tököm .....?? " Milyen nemü vagy?
2018. dec. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Utolsó: Ebból nem esett le?
2018. dec. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Én meg az olyan embereket nem értem aki mindenáron a másik nemiszervét akarja látni. Szerintem az a beteges.
2018. dec. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem vagyunk naturisták és a meleg miatt jövünk.
2018. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

4-es,bocs, te mindent szó szerint értesz vagy simán ostoba vagy? 😂 🤣

Amúgy egy tökös csaj vagyok, nyilván

2018. dec. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

A legegyszerűbb indok az: szégyenlősek és nincs igényük olyanra, amiről nem tudnak.


Hatalmas félreértés az, hogy aki nem fürdőruhában van az pucér. Öltöző fülke van. Adnak szaunázáshoz törölközőt, lepedőt, amit fel tudsz tekerni magadra. Nem pucéran mész be.


A fürdőruhából bizony párolog, főleg a töménytelen klór, ami a fürdő vizében van. Ez ugyan úgy benne van a hajban is. De érdekes módon ez hosszú évekig nem volt probléma, mert nem tudtak róla az emberek.


A fürdőruhás előnye:

- egyszerűbb

- olcsóbb

- nagyobb réteget vonz


A köpenyes előnye:

- tisztább

- naturalistább

- luxusra vágyókat vonzza


Árpád fürdőben van mindkét-féle szauna. Egyikbe CSAK köpennyel lehet bemenni (pucéran nem), másikba meg fürdőruhában is. Sőt! Elég sok helyen van külön pasis, külön csajos rész is.

2018. dec. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
78%
Mert a szauna nem része a magyar kultúrának és emiatt nincs beléjük ivódva a szaunázási rend. Ez az egyik. A másik, hogy az itteni szaunák gyakran közösek, tehát férfi és nő együtt, idegen ellenkező neműek között meg persze hogy szégyellősek, ki nem lenne az. Bár lepedőt lehetne használni ilyen esetben is. Harmadszor meg, ahogy a szauna kultúrája nincs meg, a szaunához kapcsolódó szokások sincsenek meg, pl. nem tartják be azt az alapvető dolgot, hogy a szaunában nem bámulsz senkit és hogy a szaunában történt/látott dolgokról senkinek nem beszélsz.
2018. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!