Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Sürgős! Hogyan ünnepelték...

Samantha McCall kérdése:

Sürgős! Hogyan ünnepelték régen a magyarok a születésnapot?

Figyelt kérdés
Volt esetleg valamiféle szokás, esetleg esemény? (mint példának okáért a németeknél a Kinderfest) Sürgős lenne, prezentációt készítek és a lehetetlen tanárom képes mindenbe belekötni.

2019. jan. 5. 17:55
 1/4 anonim válasza:
79%

Nem tudom mennyire régre gondolsz, de pl. nekem mesélte a dédimamám, hogy régen nem különösebben tartották számon a születésnapokat, így az ő szülei nem is tudták a gyerekeik születésnapját. Persze ez falun volt.

Egyébként ha régebbi anyakönyvekben kutatsz (1700-as,1800-as évek) akkor feltűnhet, hogy az utólag bediktált dátumok sok esetben nem helyesek, vagy csak körülbelüli dátumot diktáltak be.

2019. jan. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Régen, falun? Hát rászóltak a gyerekre, hogy eredj, menj, köszöntsd a szegény, drága, dolgos édesanyád, mert ma van X éve a napja, amikor megszenvedett érted, hogy világra jöhessél. Kb. mint anyák napján. Még hogy a gyerek ünnepeltesse magát... Na ilyen gondolat nem volt.
2019. jan. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a névnapot ünnepelték. Köszöntő volt, beszélgetés, egy kis ajándék.
2019. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Közsönöm szépen a válaszokat! Sokat segítettek, hálás vagyok!
2019. jan. 6. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!