Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A Romák miért nem szeretik?

A Romák miért nem szeretik?

Figyelt kérdés
A cigányok miért nem szeretik a metál zenéket vagy akár a rock stílust?
2019. jan. 7. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Nem fogják fel, csak a mulatós megy náluk.
2019. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
82%

Én ismerek párat aki szereti.

Ez olyan, hogy nem minden magyar szereti a rockot se, vagy a magyar népdalos valamiket. Nem minden cigány szereti a mulatóst vagy a cigány zenét se.

Rockerek közül se szereti ezt a mély hörgős valamit, van aki meg ezt a lányabb hangvételű rockot nem bírja (pl én).

Mindenkinek más a zenei ízlése, de ezt nem lehet faji alapon eldönteni, hogy kinek mi jön be. Magyarok közül rengetegen kimondottan szeretik a cigány zenét.

2019. jan. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A romák nagy része nem szereti ezeket a zenei irányzatokat.Bár ismerek jónéhány romát akik szeretik a rockot..A zenét tekintve 3 részre osztanám a romákat,van az a réteg aki Grofó,Pesti Andris,Aranyszemek stb és esetleg autentikus cigányzenét hallgat,ők nem hallgatnak és nemigazán nézik sokba a következő réteget a magyar cigányzenészeket,gondolok ezalatt mondjuk Buffó Rigó Sándor,Németh Csicsó József,Sárközi Lalika és sorolhatnám,ugye a felsoroltak azok akik nem 3 akkordot ismernek hangszeren,hanem elismert zenészek világszerte,és van a réteg akik a modernebb műfajt követik,Kökény Attila,Nyári Kálmán,Csík Laci,Váradi family stb..általában az utóbbiak zenéjét kedvelők,szeretik a hagyományos magyar cigányzenét,nótákat.

Jómagam is roma vagyok,kifejezetten rühellem a Grofó és társai zenéjét...játszom zongorán,gitáron,basszusgitáron,rajongok a magyarnótáért,Kovács Apollónia a kedvenc énekesnőm,férfiak közül László Imre,szeretem a népdalokat főleg ha Berecz András énekel,imádom a Csík zenekart..Szeretem Kökény Attila,Csík Laci zenéit,sorolhatnám..Örök kedvenceim a P-mobil,Korál,LGT..és zárnám soraim azzal hogy Tunyót is nagyon szeretem,de száz évenként csak egy olyan ősrock hang születik mint amit Vikidál birtokol,utánozhatatlan.

2019. jan. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!