Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Népszokások

A kérdés

Az Egyesült Államokban tényleg a vasárnap számít az első napnak?

Legalábbis a Wiki ezt írta.

Keress kérdéseket hasonló témákban: Nap, hétfő, kedd, szerda, csütörtök, péntek, szombat, vasárnap

jan. 17. 15:08  Privát üzenet  

A válaszok
kétlem, akkor Garfield a macska a vasárnaptól irtózna

A válasz 70%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont jan. 17. 15:54 Privát üzenet
Igen! Náluk vasárnap a hét eleje, de ugyanúgy 2 nap a hétvége. Csak már jövőhetet mondanak a vasárnapra.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont jan. 17. 17:30 Privát üzenet
Egy csomó nyelvben úgy vannak a hét napjai, hogy "elsőnap", "másodiknap", "harmadiknap"... és bizony a hétfő az "másodiknap" néven fut, méghozzá olyan országokban is, ahol azóta már igazodtak az európai naptárhoz. Szóval mikor sorolod a hét napjait, akkor a "másodiknappal" kezded és a "hatodiknap" után az "elsőnappal" fejezed be.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont jan. 17. 21:08 Privát üzenet

Az első kvarcórámon a napot egy kis vonalka jelezte az aktuális nap rövidítése fölött. A hét a vasárnappal kezdődött és a szombattal ért véget. Ugyanígy volt az első VHS videó magnónkon is.

Ennek eredete szvsz az, hogy Isten hat nap alatt teremtette meg a világot, majd a hetedik nap szombaton megpihent.

A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont jan. 31. 05:44 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha vasárnap veszek autót nem lesz baj a biztositással hogy csak hétfőn tudom megkötni? Első autó lesz.
Van itt valaki, aki jön az első budapesti Harajuku Fashion Walkra (most vasárnap)?
Vasárnap lesz az első alkalom hogy gyülekezetbe fogok menni. Mire kell számítanom?
Tegnap kellett meggyújtani az első adventi gyertyát, vagy majd csak most vasárnap kell?
Bérmálkozás és első áldozás csak vasárnap lehet?
A barátnőm jár templomba misére, katolikus vallású mint én, de én nem járok templomba. Úgy lehet templomi esküvőnk h én csak keresztelve vagyok? ő neki minden +van, bérmálkozás,...

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Népszokások rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!