Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért alakult ki, hogy a női...

Miért alakult ki, hogy a női mellet takargatni kell, a férfiakét pedig nem?

Figyelt kérdés

Mikortól takargatják a nők a mellüket, mivel másabb, mint egy férfi felsőtest? A mérete miatt vagy a szoptatás miatt? Egy férfi felsőtest is lehet ugyanannyira szexuális, mint egy női szerintem. Hányadik században alakulhatott ez ki?


Csak kíváncsiságból kérdezem, én speciel topless szoktam napozni, a testemmel elégedett vagyok, szépek a melleim, nem érzem szükségét annak, hogy eltakarjam.


2019. ápr. 19. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:
59%
A női mell nem csupán a női test része, és az a testrész, amiből a csecsemő szopik, hanem szexuális jelzés is.
2019. ápr. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
26%

Csak sejtés: ez is valami vallásos agymenés lehet. Majdnem biztosra veszem, hogy se Buddha, se Jézus, se Mohamed nem szabott ki ilyen ostobaságot, hogy a mellett takargatni kelljen. Ők nem akartak vallást, se egyházat.


A vallások nagy része szándékos manipuláció, pl a természetes érzelmek elfojtására, hogy ezáltal is manipulálhatóbbak legyenek az emberek a vallásokon keresztül. A Bibliát se véletlen írták át rendszeresen az évszázadok folyamán, plusz az önkényes tiltottnak, apokrifnek nyilvánítások a niceai (5.századi) zsinattól kezdve.

2019. ápr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

"A női mell nem csupán a női test része, és az a testrész, amiből a csecsemő szopik, hanem szexuális jelzés is."


Itt valami nem stimmel. Kérdem én: vajon pár évszázada miért volt kint -szokásosan- a 80% melle a nőknek Európában (ld: korabeli divat), miközben meg a bokát illendő volt takargatni, szintén reális magyarázattól mentesen szexuális okokból...? (Manapság meg semmiféle takargatni való nincs a bokán, szinte senki nem háborodik fel a szabadon hagyott bokán, hacsak nem az időjárás okán, ami meg teljesen más tészta...)


Ebből is látszik, hogy mondvacsinált a szexualitással magyarázni a testrész takargatást. Azonban a vallási vezetők gondoskodtak róla, hogy a természetesség, a szexualitás elfojtása cél legyen, mert ezáltal is gerjeszthetőek egymás ellen az emberek.

2019. ápr. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
1, pont ez az hogy miért lett az. :) Nyilván szexi és vonzó, de egy férfi bicepsz is az tud lenni egy nő számára. Ugyanúgy egy lógó mell undorító, ahogy egy elhízott férfi karja is. Érted. Minden tud szexi lenni.
2019. ápr. 19. 19:17
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Csak szokás kérdése.

Ahol nem takargatják, ott általában nem is szexuális jelkép.

Máshol a női hajat is takarni kell: na, ott az is szexuális jelkép (értsd: tényleg feláll tőle a férfiaknak, ha meglátják).

2019. ápr. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!