Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a különbség a népszokás és...

Mi a különbség a népszokás és a hagyomány között?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Mi a különbség a népszokás és a hagyomány között? Azt tudom, hogy a szokás és a hagyomány között mi, de a népszokást nem tudom.. :(

Még annyi lenne a kérdésem, hogy a jogalkotásba hogy kapcsolódik a szokás?


2019. máj. 13. 21:09
 1/3 lilla64 ***** válasza:
100%

Amit mindenki megümmepel,pl.a Karácsony az hagyomány.

Amit csak bizonyos vidékeken szoktak tartani pl.farsangtemetés az népszokás.

2019. máj. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! :)
2019. máj. 14. 08:43
 3/3 anonim ***** válasza:

A pontos választ nem tudom én se, de abban biztos vagyok, hogy az első válasz nem jó.

Pl. a busójárás simán hagyomány is meg népszokás is, meg lehet nézni néprajzi oldalakon, hogy hol így nevezik, hol úgy.

Vagyis, a kettő között nagy az átfedés.

Én inkább úgy gondolom, hogy a hagyomány egy általánosabb megnevezés, a népszokás pedig egy olyan hagyomány, ami egy konkrét (aktív) tevékenységet takar.

Vagyis, pl. a húsvéti étrend, sonkafogyasztás hagyomány, de nem népszokás, viszont a tojásfestés, locsolkodás olyan hagyomány, ami népszokás. De a határok nem élesek.

2019. máj. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!