Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mennyire népszerű a romák...

Mennyire népszerű a romák körében a koreai pop zene (kpop)?

Figyelt kérdés
Környezetemben a 13-18 éves korosztályban hatalmas népszerűsége van. Vidéken is ilyen a helyzet, illetve a romák körében is?

2019. jún. 6. 11:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Még a cibbonok sem hallgatnak olyan szart.
2019. jún. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ő például szereti:

[link]

2019. jún. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Abszolút semennyire.


A hagyományos cigány zenék, mint Kis Grofó,Nótár Mary stb .mellett mostanában a roma fiatalok nagyon szeretik a mostanában divatos, proli "rapp" zenékt, Mr.Busta,Horváth Tamás&Raul,Ábrahám,de valamiért Opitz Barbi is dívik nàluk.

2019. jún. 6. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%
De a kpopról azt sem tudják mit jelent a szó.
2019. jún. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
53%

Jajj, most jut eszembe, hogy van egy nagyon kedves roma lány ismerősöm, aki szokott kpopot hallgatni. Annyira nem tekintek rá romaként, hogy az előbb eszembe sem jutott.


Szóval azért akadnak szerintem, bár valóban inkábn az a jellemző, amit a #3 említ.

2019. jún. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
37%

Én vidéki vagyok. 50-ből egy ember akivel beszélek olyan, hogy hallott már a k-popról, de nem szereti.

Tehát a többség azt se tudja mi az.

Romák közül még egy olyannal se találkoztam aki szeretné.

2019. jún. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Most nem azért de mi nem volt hasznos a válaszomban, hogy 0% lett? 😂
2019. jún. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
22%

bocs de az opitz barbi tud énekelni...


de szerintem kevésbé népszerű! egyrészt a cigány lányok a férfiasabb pasikért vannak oda nem a homoszexuálisaN VISELKEDŐ NŐNEK/kisfiunak kinéző 20+ éves kicsi farku ázsiaikért...


viszont a nők e téren univerzálisak de itt is személy függő hogy kinek jönnek be a baba arcu ázsiai nők

pl nekem igen maga a kpopot nem szeretem ének az kb a gangnam style szinten van.... a fellépések full playback... a tánc jo de inkább dinamikus de élőben meg full hamisak... 10 bandábol van 3-4 akki alapszinten tud énekelni azaz nem ad ki hamis hangokat ja meg amugy szinte mindegyik ugyan olyan... nagyon kevés az olyan ami dallamra ütemre nem ugyan olyan mint a többi 100 ezer... pl van a bts szinte az összes zenéjük ugyan olyan... semmi új nincs bennük, fellépések

playbackek... nincs nekik férfi identitásuk... és hiába híresek ma már a tehetséggel nincs arányosan... annyi hogy a tinik hallgatják nyugaton na meg a szintén ázsiaiak koreaiak... de sosem érhetnek bruno mars james arthur john legend stb nyomába vagy ha már csapat akkor a beatles nyomába... mivel ez egy sárga láz ami most van 2-3 év azt már csak koreában fogják hallgatni őket mert mint mondtam nincs újítás... vagy akár justin bieber nyomába nem szeretem annyira a zenéit max 1-2 ujabb zenéit de ő már elég régóta huzza azért töretlenül! és huzni is fogja! de a kpoposok nem... mivel ők a kinézettel megjelenéssel meg táncal akárják felhivni magukra a figyelmet...

ja meg ami a legfontosabb nem azért zenélnek mert szeretnek hanem mert alá írtak egy papirt ami kötelezi őket akár 40 fokos lázban is...


de igen ahogy leírtad 13-18 éves korosztály... ha azon tul vannak az nagyon ritka hacsak nem koreai...


habár elégé undoritó szakma a kpop... ha mélyebben utána nézel sőt nem is kell olyan mélyen mert ma már mindenhol ott van ha akarod írj rám privátban le írom milyen mocskos is igazábol egy kpop idol élete... undoritó!

2019. jún. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8, oké, szeretnék néhány dologra reagálni. Tudom, ez már nagyon elmegy a kérdés témájától, de te is picit félrevitted a témát, szóval remélem nem gond.

Egyrészt teljesen okés az, hogy nem mindenkinek jön be ez a fajta zene, ahogy az is, hogy nem mindenkinek tetszenek a kpopos fiúk. Bár meg kell jegyeznem egyrészt azt, hogy lánycsapatok is vannak, valamint a fiúbandák közül sem mindenki a BTS féle nagyon cuki, már-már lányos vonalat képviseli. Másrészt pedig azt, hogy én személy szerint például nem a fiúk kinézete miatt szeretem, hanem a zene miatt.

Aztán nem igaz, hogy csak a 13-18 éves korosztályban lenne népszerű, én például 20 éves vagyok, de tudok olyanokról, akik jóval húsz év felettiek és már kb. tíz éve rajonganak a koreai zenéért, jóval azelőtt is szerették, mielőtt PSY tarolt volna nemzetközi téren, vagy a BTS egyáltalán létezett volna. Sőt, ami még számomra is meglepő, beléptem facebookon egy kdramás csoportba, amiben sok negyven fölötti nő van, és vannak köztük olyanok, akik a kpopot is szeretik.

Végezetül pedig, azt írod, milyen mocskos a kpop idolok élete. Gondolom olvastad az Indexen a Burning Sun botrányról szóló cikket. Hát ja, durva dolgok derültek ki, nem kicsit sokkolt az egész. De az, hogy néhány idol ilyet tett, nem jelenti azt, hogy minden egyes dél-koreai posztár ilyen undorító lenne.


Szóval tök okés, hogy nem tetszik a zene, de szerintem néhány videó megnézése és pár cikk után még ne érezd szakértőnek magad a témában (ezt most egyáltalán nem rosszindulatból mondom). :)

2019. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Pont hogy szakértő vagyok :D olvastam de nem ugy értettem hanem arról hogy teljesen rabszolgák kizsigerelik őket napi 18 órás munka elkell adniuk a testüket személyiségünket magán életüket! Na meg hasonlók....
2019. jún. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!