Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a 「でな」ebben a...

Mit jelent a 「でな」ebben a japán mondatban?

Figyelt kérdés

バベルの塔というのは聖書に出てくるお話でな

A mondat tudom hogy mit jelent (A "Bábel tornya" egy Bibliában található történet), viszont a mondat végén lévő でな kicsit furcsa. Nem hiszem hogy a で partikula lenne az, mert furcsa érzést hagy maga után, egyik jelentése sem illik oda (instrumentális, kapcsolatos...) kivéve a 語尾-ként használt で (a 関西弁 dialektusból). Az utána lévő な pedig egyértelmű 語尾. Csak azért furcsállom ezt az egész dolgot, mert ki van hagyva a mondatból a kopula. Ha ilyesmi 語尾-t használok én biztosan odatettem volna a だ-t is. Annyi lenne a kérdésem, hogy jó úton járok e a で-vel mint 語尾 vagy sem?



2019. aug. 10. 18:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy egyszerű nyitva hagyott mondat, ezért áll a だ vagy です helyett csak で. Tagmondat összekötő szerepe van (lenne, ha folytatódna a szöveg). A な pedig nyomatékosító szócska, ami ez esetben odakívánkozik jelezve, hogy az illető most nem kívánja folytatni a magyarázatot. Ha a で-nél hagyná abba, nagyon lezáratlanul hangzana. Bár ilyen helyzetben a ね szócska használata a gyakoribb (でね).


バベルの 塔という のは聖書 に出てくる お話で(な)、 けっこう有名です。

2019. aug. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!