Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent az angolul hogy...

Mit jelent az angolul hogy "underdog"?

Figyelt kérdés
A Forma-1 csatornáján volt egy ilyen videó, hogy "Top 5 F1 Underdog Performances in 2019 So Far", ez mit jelent? Alul kutya?

2019. aug. 31. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) jaj hogy is magyarázzam el? XD lényegében egy kevesebb eséllyel rendelkező személyre mondják. Például a tanárom úgy magyarázta el hogy egy olyan szövegkornyezetbe rakta ahol könnyen megtanulom,ezt most elmondom, tehát például 'we go into this game as the underdogs'. Vagyis úgy kezdik el a játékot úgy vágnak bele mint az áldozat mint az alulmaradott. Remélem érthetően fogalmaztam, a magyarázás nem az erossegem de ezt olyan érdekesnek találtam hogy mindenképp szerettem volna elmagyarazni valahogy.
2019. szept. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szintén az 1es vagyok még eszembe jutott valami. Úgy tudnám még mondani hogy például a játékban az a csapat akinek kevesebb a nyerésre az esélye. Xd
2019. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Egy zenébe is benne van hogy All my underdogs

Kötve hiszem hogy ennyire szó szerint kellene fordítani, mert annyi ilyen szó van amivel példálózni akartam és elfelejtettem XD mindegy

(Raise your glass)

2019. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Megint én az 1-es XD nem tudom de ha esetleg tudod Kia BTS a Not Today című zenéjükben az elején van az a rész hogy 'All the underdogs in the world

A day may come when we lose

But it is not today' ha ezt megérted meg amiket az előbb írtam kb össze lehet rakni. Tényleg elég összetett. Több mindent jelenthet, ez pedig már az angol nyelv szépsége xddd

2019. szept. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
65%

Hát elég hülyén de összefoglalta az első.


A lényeg valóban ennyi. Jelen esetben egy gyengébb csapat, gyengébb versenyzője jobban teljesített egy élvonalbeli versenyzőnél.

2019. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Szerintem inkább pontosan fejeztem ki nem hülyén. Több oldalról is meg kell közelíteni. 🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Egyáltalán nem hülyén fogalmaztam meg. Megértette? Meg. Akkor meg tökmindegy. 😉😊
2019. szept. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A kutyaviadalokból ered amúgy, az esélytelenebb felet/játékost jelenti, ahogy írták. Az esélyes fél a "top dog" volt.
2019. szept. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Vree ***** válasza:
100%

Tök egyszerű fogalom, csak magyarul kéne rá szó: az esélytelenebb fél, a gyenge/gyengék/gyengébb fél, az elnyomott, az esélytelenebb fél, az "sötét ló"


Az a személy, csoport, aki az esélytelenebb egy versenyben, akinek a vereségére lehet számitani (de-gyakran ez is a része-aki rossz oddsokkal is befutó lesz).


Mindenféle kontextusban előfordul, pl.:

In the political race, I always root for the underdog.

A politikai versenyben én mindig az esélytelenebbnek drukkolok.

He was always the underdog in his class, but became super popular in his last year.

Az osztályában mindig hátul kullogott (népszerűségben), de az utolsó évben hihetetlenül népszerű lett.

2019. szept. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

A kérdező kérdésére:

Ezek mind úgynevezett frazémák. Angol rengeteg ilyet használ sajnos. Ezért nem elég csak simán a szavakat betanulni, ha angolul meg akarunk szólalni.

Neten rengeteg frazémát lehet találni.

2019. dec. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

[link]

[link]


😂😂😂😂😂😂😂😂

2022. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!