Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kérhetnék egy fordítást az...

Kérhetnék egy fordítást az alábbi idézethez? (Angolról magyarra)

Figyelt kérdés

Ez egy IV. századi római törvény, a lényegét értem, de egy írásomhoz szükség lenne, egy "szép", magyaros fordításra, ehhez kérnék segítséget.


"all persons who have the shameful custom of condemning a man's body, acting the part of a woman's to the sufferance,  of alien sex (for they appear not to be different from women), shall expiate a crime of this kind in avenging flames in the sight of the people."


Előre is köszönöm! ^^



2019. szept. 20. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Több római-korú törvénynek megvan a latin-magyar fordítása, megadva a lelőhelyet, kikeresem. Itt Iustiniánusra gyanakszom...
2019. szept. 21. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hihetetlen, hogy 2019-ben is van még olyan ember, aki nem képes a Google-t használni. Tessék:

minden olyan személynek, akinek a szégyenteljes szokása szerint egy férfi testét elítéli, és egy nőnek szenved az idegen nemtől (mert úgy tűnik, hogy nem különbözik a nőktől), az ilyen típusú bűncselekményt megsemmisíti az emberek szemében.

2019. szept. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha érted (a lényegét? :D ), akkor miért nem mondod, hogy ez borzalmas félrefordítás? :D


Amúgy II. Valentinianus, I. Theodosius és Arcadius törvénye 390-ből.

Ezek ugye egyszerre uralkodtak a birodalom más-más részein.

2019. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 chtt ***** válasza:
100%

Kedves #2, az nem baj, hogy a világon semmi értelme annak, amit írtál?

Kedves #1, ha megvan, Theosodius IX., 7.6-ot keresd ki. Tegnap én is keresgéltem keveset, mert nem tudom szépre magyarítani, hiába értem én is a lényeget, a gugli viszont azt írta, nincs magyarul... de lehet, hogy csak onlány nincs.

2019. szept. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, Theodosius kódexét még nem adták ki magyarul.
2019. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!