Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Amit mostanában "jógának"...

Amit mostanában "jógának" ejtünk, azt hogyan mondják, ejtik szanszkritul, illetve olyan nyelven, amelyikből a szó ered?

Figyelt kérdés
Tehát pl joga, jogá, jógá, jóga?

2019. okt. 23. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A „jóga” szó a szanszkrit „Yuj” (juj) gyökérből származik, ami azt jelenti, hogy „csatlakozni” vagy „igához” vagy „egyesülni”.
2019. okt. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
...de nem ez a kérdés.
2019. okt. 27. 02:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Az első nagyon szakmai választ adott :) tényleg a yuj (ejtsd: judzs) gyökből származik, aztán ebből ha absztrakt főnevet alkotsz a megfelelő szabályok betartásával, abból lesz "yoga". És ugyanúgy "jóga"-nak ejted :)
2021. jan. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy magyarul hogyan szokták mondani, de nem lehet, hogy helytelenül ejtik? Nem joga lenne a helyes kiejtés?

Az "o" betűn nincs vízszintes vonal. Akkor miért kellene ó-val mondani?

Nézz utána te is egy kicsit.

2021. jan. 4. 14:32
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Indológiát végeztem, három évig tanultam szanszkritot :) A szanszkritban NINCS rövid "o", attól függetlenül, hogy nincs makronnal jelölve, mindig hosszú "ó".
2021. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most olvasok egy szanszkrit kiejtési útmutatót, abban az áll, hogy az o-t ó-nak kell ejteni.

#2, te mit tudsz erről?

2021. jan. 4. 14:46
 7/10 A kérdező kommentje:

Jó, pont akkor írtam.

Oké, köszi!

2021. jan. 4. 14:47
 8/10 anonim ***** válasza:
Az észak-indiai indoárja nyelvekben szerintem nincs rövid "o" hang, talán a bengáli és a kasmíri a kivétel, de utóbbiban nem vagyok biztos. Ugyanígy például nem jellemző a rövid "e" sem.
2021. jan. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Örülök, hogy írtál.
2021. jan. 4. 15:50
 10/10 A kérdező kommentje:
2021. jan. 6. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!