Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez mit jelent cigány nyelven:...

Ez mit jelent cigány nyelven: Távesz vitu muroplá?

Figyelt kérdés

2019. okt. 24. 10:05
 1/5 anonim ***** válasza:
20%

Ez litvánul van, és nem írhatom ide, hogy mit jelent.

(Taves vitu muropla) Nézz utána.

2019. okt. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
58%
Nagy Laci te vagy az?
2019. okt. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ez hihetetlen, hogy kiírok egy ártatlan kérdést és rögtön itt terem egy nagy lacis troll:D


egyes megnéztem mit jelent, bár kétlem, hogy litván lenne, bár tény litvánul értelmes

2019. okt. 25. 05:28
 4/5 anonim válasza:
100%
Azt jelenti,hogy Legyél te is testvérem,ez egy minimum több száz éves forma az áldás meg hasonlók visszakívánására,például amikor a fiúnak,férfinak azt mondják hogy Távesz szásztó=Legyél Egészséges vagy Távesz báxtáló=Legyél szerencsés,boldog vagy amit én szoktam mondani hogy Távesz szásztó tháj báxtáló=Legyél szerencsés,boldog és egészséges és a lánynak,nőnek ugyanezt ebben a formában Távesz szászti/szásztyi,Távesz báxtáli/báxtályi(hogy a kettő közül melyik formát használják általában attól függ,hogy aki kívánja melyik nemzetséghez tartozik a roma magyarul a cigány népen belül és ezek oláh cigány formák.
2019. okt. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, látjátok milyen illedelmes a mi Pacink, bár litvánul tényleg durva:D
2019. okt. 25. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!