Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nemzetközi sofőr szeretnék...

Nemzetközi sofőr szeretnék lenni. De diszlexiás vagyok és nyelvet alig tudok tanulni. Mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Csak szavakat tudok iszonyatosan alap szinten angolul. Egyetlen egy filmet tudtam megnézni angolul magyar felirattal az is a Mechanikus narancs volt, ha angol szöveget hallok fáradt leszek, érdekes ha német zenét hallgatok akkor meg csak nevetek, hogy hogyan lehet ezt érteni, hallani. Mivel sérűlt vagyok agyilag még a magyar zenéket sem értem, úgy értve, hogy mit énekelnek, jó ez ritka, de van amit nem értek.


Így sérülten hogyan tudnék annyit össze szedni angolul , hogy nyugat európában megértsem mit szeretne a rendőr vagy a portás vagy a targoncás?


Hiába magolom a közlekedési szavakat, elfelejtem.

Magyar érettségin is volt ebből bajom, verselemzés.. nem értettem néhány szót. De ügye az érettségit mindenkinek megadják, szerencsére angolból nem kellett, helyette földrajz lett ( sni = sajátos nevelési igényű tanuló voltam ).


2019. okt. 25. 11:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Mielőtt arra térne ki valaki, a kreszt azt megértettem, vezetni is képes vagyok, meg a aetr rendeletet is megértem. Fő hiányosságom a nyelv.
2019. okt. 25. 11:50
 2/9 anonim ***** válasza:
A diszlexiás nem jelenti azt, hogy agyilag sérült. Attól beszélhetsz több nyelvet is. Más lesz ott.
2019. okt. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Átlagosnál rosszabb nyelvi képességekkel is lehet nyelvet tanulni. Lásd a tippeket itt:

[link]

2019. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nyelvvizsgákon sem várják el, hogy dalszövegeket megérts. A normál beszédet kell megértened.
2019. okt. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Az én apám 10-en X éve nemzetközi kamionos. Mutogatva mondja el hogy nem kér hagymát a kajájába mert nem tudja hogy van angolul a hagyma. És megértik. Nagyon alap dolgokat tud angolul meg németül de ennyi. Nem is izgatja a dolog, sose akart megtanulni rendesen nyelveket de nagyon jól boldogul. Mondjuk ő eléggé társasági ember. Sok magyar kollégája se tud nyelveket csak nagyon alap szinten.


Szóval ne nyávogj hogy sérült vagy mert nem vagy az. Diszlexiás barátnőm most ment egyetemre de tripla annyit kell tanulnia mert nehezen megy neki a szövetséges, de megtanulja, mellette még dolgozik is. A többi már csak kifogás.

2019. okt. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Erről jut eszembe, még nyáron itt picsogtam, hogy hogyan kell kiszámolni a pontokat , erre valaki benyőgte, hogy angol érettségi nélkül nincs is érettségim, amikor az tőlem balra volt..


Ügye,hogy lehet egyetemre menni 'diszesként.


Köszi a válaszokat. Letöltöttem dout, talán segít a zöld madárka ;).


Én csak a nyelv miatt felek. Mentem már segíteni google fordítóval németeknek egyszer, nekem fontos lenne a nyelv.. csak semmi nem marad meg.

2019. okt. 26. 00:03
 7/9 anonim ***** válasza:

Diszlexiával lehet érettségid idegen nyelv nélkül is, csak ahhoz korábban jelezned kell, hogy diagnosztizált diszlexiás vagy.

Ha egyetemen akarnál tanulni, és már érettségi előtt volt papírod a diszlexiáról, akkor elég szóban vizsgáznod.

A munka az nehezebb kérdés. Lehet, hogy nem mehetsz ki külföldre általános középfokú nyelvvizsga nélkül, és itt nincsenek tekintettel az állapotodra. De lehet olyan cég, ami csak szóbeli kommunikációt kíván meg angolul, nyelvvizsgát nem. Nem várják el a dalszöveg értését, csak a normál beszédét.

2019. okt. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Tudom, nem egy ismerősöm lett így jogász.


Köszi. :)

2019. okt. 26. 09:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Idegennyelv érettségi nélkül is lehet érettségid ha teljesen fel vagy mentve idegennyelvből csak akkor helyette más tárgyból érettségizel és igen tudsz menni egyetemre plusz pont is jár érte és megkapod majd a diplomát ha elvégzed az egyetemet és mentesülsz a nyelvvizsga alól
2019. okt. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!