Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent ez a Joker idézet?

Mit jelent ez a Joker idézet?

Figyelt kérdés

Sajnos az angol nem az erősségem, de sok helyen láttam ezt a napokban, valaki segítene értelmezni? :)

The worst part about having mental illness is people expect you to behave as if you don't.


2019. okt. 29. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a legrosszabb abban, ha mentális betegséged van, hogy az emberek elvárják, hogy úgy viselkedj, mintha nem lenne.


Vagyis az emberek nem veszik figyelembe a betegségét, valószínűleg azért, mert nem látható, mint egy lábtörés vagy éppen nem érzik az állapot súlyosságát, és csak legyintenek, hogy "Áh, csak sajnáltatja magát".

2019. okt. 29. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi,mostmár világos :).
2019. okt. 29. 08:15
 3/3 HalkHogen válasza:
100%

Én inkább Joker oldaláról közelíteném meg: habár ő mentális betegségben szenved, és ezt tudja is magáról, a társadalmi elvárásoknak próbál megfelelni azzal, hogy követi a társadalmi normákat. Mígnem egyszer utat tör magának a beteg (megbetegített...) elme, lekerül róla ez a béklyó, s elszabadul a pokol.

Joker a naplójába írja ezeket a sorokat, leginkább magának, nem is olvassa föl a pszichológusnőnek, ezért gondolom, hogy helyénvalóbb ez a saját én szempontjából való értelmezés.

2019. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!