Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tudnátok segiteni megértetni...

Tudnátok segiteni megértetni az alábiakat?

Figyelt kérdés

Van pár szó, amit nem sikerült megértenem, pedig nagyon probálkoztam légyszives magyarázátok el.


Egzisztencializmus

Groteszk

Abszurd

Szarkazmus


Ezek azok. Segitségeteket előre is köszönöm.



2019. okt. 30. 21:32
 1/4 anonim válasza:

Groteszk - félelmetes, torz

Szarkazmus- beszélő szándéka valakinek vagy valaminek a gúnyolása.

Abszurd- lehetetlen, képtelenség

2019. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az egzisztencializmus egy filozófiai irányzat, amely a 19. században keletkezett. Pár szóval nem elmondható és nem megérthető. De ha rákeresel e szóra, számos eredményt kapsz. Ha ne mérted a szövegeket, az attól van, hogy a filozófia bonyolult és elvont, tehát előbb meg kell ismerni és érteni mindazokat a fogalmakat, amiket használ.
2019. okt. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egzisztencializmus: 20. századi filozófiai irányzat. Bizonyos lexikonok ateista és keresztény egzisztencializmust is megkülönböztetnek. Franciaországban és Németországban volt népszerű. Fő alakjai Sartre, Camus (a franciáknál), a németeknél Heidegger, Jaspers például. Egyesek Kierkegaard dán filozófust és Dosztojevszkijt is az egzisztencializmus előfutáraként tartják számon. Egyik fontos gondolata az, hogy - Sartre szavaival - az egzisztencia megelőzi az esszenciát. Ez azt jelenti, hogy az ember előbb létezik, megszületik és utána hozza létre önmagát, teszi magát olyanná, amilyen lesz, alakítja sorsát. Sartre mondja, hogy "az ember az amivé önmagát teszi". Tehát az ember felelősséggel tartozik döntéseiért, maga dönt sorsáról. Ha például adott egy helyzet, melyben döntenie kell hogyan cselekszik, akkor hiába az adott helyzet kényszerítette egy döntésre, az már az ember saját felelőssége, hogy a sok döntési lehetőség közül mit választ. Sartre is hoz erre példákat az Exisztencializmus című könyvében.

Itt olvashatsz erről még:

[link]


Abszurd:

Hétköznapi nyelvben az az abszurd, ami ellentmond a logika szabályainak, ami elképzelhetetlennek tűnik.

Az abszurd megjelenik az irodalomban is, Camus-t tartják megteremtőjének. Camus Sziszüphosz mítoszán keresztül mutatja be az abszurdot. Az élet értelmét, a szenvedés értelmét keresi. Például Sziszüphosz is ezt éli át.

Írásaiban nemcsak a mítoszt írja le, hanem arról is ír, hogy kit tart abszurd embernek, mi maga az abszurd. Néhol úgy fogalmazza meg, hogy az ember és világ ellentéte, viszonya.

Bővebben:

[link]


Szerintem ezeket a wikipédiából is érteni, illetve az nagyon hasznos ha kicsit beleolvasol a szerzők műveibe (Camus és Sartre), akkor példákon keresztül még világosabb.


Azért nagyjából leírtam a lényegét, ezt magamtól írtam, nem wikipédiáról másoltam de a wikipédián több az infó.

2019. okt. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

12:53 vagyok.

Ha szeretnél bővebb magyarázatot, írj majd privátban is akár. Végeztem tudományos kutatómunkát a témában, lehet tudok segíteni. Bővebben is kifejthetőek ezek de igyekeztem röviden.

2019. okt. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!