Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a különbség a have és a...

Mi a különbség a have és a got között?

Figyelt kérdés

2019. nov. 2. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Elég sok minden. Ráadásul mindkettőnek számos jelentése is van. Mit akarsz tudni pontosan?
2019. nov. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Talán úgy érted: have és have got, ebben az esetben mindkettő azt jelenti nekem van, vagy birtokolni. Bármelyiket használhatod, a ragozásánál kell figyelni, mert az nem ugyanaz.
2019. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen a birtiklásra gondolok.

Mondjuk van olyan, hogy i have headache. Meg van olyan hogy i've got the power.. stb. Akkor mikor melyiket kell használni?

2019. nov. 2. 21:52
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Amikor alternatíváról lehetne szó, akkor a brit köznapi beszédben sűrűbb a have got. Tehát Amerikában is járatos, de egyesek szerint nem annyira. Hivatalos szóhasználatban have alkalmazandó.
2019. nov. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Tulajdonképpen mindegy, bármelyiket mondhatod.
2019. nov. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Vree ***** válasza:
80%

A have és have got szinonimák, ahogy már mondták (amit az UK-US eltérésről mondtak, az is pontos)


A get (múlt ideje: got) a "szerezni" (hívni, elkapni, stb.). A "have" a "birtokolni". Viszont a "have" segédige is, pl. a Perfect igeidőben: have + 3. alak, és igazából ebből alakult ki a "have got" (have + get 3. alakja), aminek a jelentése kb. már megszereztem, tehát nekem van, tehát ugyanaz, mint a have, modern szóhasználatban semmi eltérés nincs. I have a dog = I've got a dog., mindkettő egyformán az, hogy "nekem van egy kutyám".

2019. nov. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2019. nov. 3. 19:40
 8/8 anonim ***** válasza:

Ahogy már írták, a have got a have szinonímája, ám a have got gyakran rövidül a szlengben simán csak got-ra: I got twenty dollars. Ez is csak annyit jelent: I have twenty dollars. Ennek a got-nak tulajdonképpen már semmi köze a get-hez, de még csak nem is Simple Past (bár annak tűnik), így nem azt jelenti, hogy 'Kaptam húsz dollárt', hanem hogy 'Húsz dollárom van'.

Persze, egy olyan mondatban, hogy "I got twenty dollars from my Dad", nyilván azt jelenti, hogy 'Kaptam apámtól húsz dollárt', szóval a szövegkörnyezet nagyon is számít.


Nem írták mások, de ez a have -> have got -> got változás igaz a "have to" 'kell' szerkezetre is, pl. 'mennem kell':

I have to go -> I've got to go -> I got to go. Ez utóbbi összevonása lett az I gotta go.

2019. nov. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!