Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyar emberek hány %-a tud...

A magyar emberek hány %-a tud angolul?

Figyelt kérdés

A tudás alatt azt értem, hogy olyan szinten van angolból:


-A mindennapi kommunikáció nem okoz neki gondot, csak kevés dolog van amit nem ért meg, ezenkívül könnyedén kifejezi magát

-Egy átlagos filmet könnyen megért, egy regénynek pedig mondjuk a 95%-át érti, tehát kevés számára az ismeretlen szó


Ez C1 szint nagyjából...


Hány ember van ma Magyarországon ilyen szinten angolból?


2019. nov. 7. 16:04
1 2
 1/19 Senki0608 válasza:
Diákokat,gyerekeket leszámítva?
2019. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nézzük mondjuk olyan 25 éves kor felett, mivel addigra már azért lenne lehetősége egy embernek lehetősége bőven elérni a C1 szintet.
2019. nov. 7. 17:57
 3/19 anonim válasza:
24%

I think about less than 5 percent, cause very few person studied enough English in this country. But I think for a normal life in Hungary, its is enough to speak English in a B2 level or lower. People doesn't have to understand novels and films in English at a perfect level too, just can understand some documentation with google translator.


Best regards :D

2019. nov. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem kb 50%
2019. nov. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A 3-asnak tökéletesen igaza van!
2019. nov. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
A hármas éppenséggel egy tipikus Hunglish szöveget írt be, ordító nyelvtani hibákkal.
2019. nov. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs pontos adatom erről, de biztos, hogy az utolsó helyen vagyunk e tekintetben Európában. Úgy gondolom, a 25-40 évesek közt vagy 20-30%-os lehet az, aki legalább egy szimpla párbeszédet le tud bonyolítani, B2 szinten már sokkal kevesebben vannak, C1 meg pláne. Az még a fiatalok között is viszonylag ritka.


#3 tele van nyelvtani hibával, súlyosakkal is. Értem, hogy flexelni akartál, hát... nem jött össze.

2019. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
20-30%*
2019. nov. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"A 3-asnak tökéletesen igaza van!"

Eszerint te sem értetted a kérdést. :D A hármas kb. olyan válasz volt, mint ez:

- Holnap mikor kel a Nap?

- Keleten.

(ugyancsak a Napról, sőt, a kelésről van szó a válaszban is, csak egészen piszkosul mégis másról)

2019. nov. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

#3

Feleslegesen próbáltál menőzni a tudásoddal, ugyanis tele van hibával, a többségük már egy B1-es vizsgán is súlyosnak számít:


- person helyett people (persons lett volna még jó, abban az esetben, ha régies szerettél volna lenni, és különálló, fontos emberekről írtál volna)

- its is nem létezik, a helyes írásmód az it is

- in helyett at

- doesn't helyett don't ugyanis, a people többesszám, míg a doesn't E/3-ra voantkozik


Kérdező, pontos adatokat nem tudok, de ahogy én látom, pont a fiatalabbak beszélik jobban a nyelveket. A mi 34 fős osztályunkban négy embernek van C1-es nyelvvizsgája (köztük nekem), 17-nek középfokú, a többiek pedig érettségiig tervezik letenni.


Amiket leírtál, azoknál fontos, hogy milyen, ugyanis 5 éve angolul olvasok képregényeket, de Oscar Wilde-től idén kezdtem el (a Dorian Gray arcképét, ha esetleg érdekel). A mindennapi beszélgetés pedig inkább B2-es szint.


A mi generációnk már jóval több hangsúlyt fektet az idegen nyelvekre, főleg az angolra, így az angolul jól beszélők száma a jövőben bizonyosan nőni fog.


18/L

2019. nov. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!