Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Új nyelv tanulásakor a korábbi...

Új nyelv tanulásakor a korábbi nyelvtudás nem "felejtődik el"?

Figyelt kérdés

Angolból közép szintű nyelvvizsgam van, napi szinten használom, angolul olvasok sokat és sok filmet,videot nézek. A halott szöveget jól megertem, írásban és írott szöveg megértésében is jó vagyok, viszont a beszéd már problémásabb, sajnos ezt nem nagyon van alkalmam gyakorolni.

A hetekben belekezdtem egy intenzív német tanfolyamba, 4 hónap alatt a 0-rol az alapfokú nyelvvizsga lenne a cél.

Nem könnyű, főleg az elején de mindig is tetszett a német és szeretném megtanulni.

Most még sokkal dominánsabb az agyamban az angol, sokszor automatikusan angolul jut eszembe egy egy szó, és a hasonlóságoknál is néha bezavar. Viszont azt vettem észre, hogy mivel ilyen sokat foglalkozom az új nyelvvel néha már a német is bekavar az a angol tudásomba, és mintha nehezebben raknám össze a mondatokat.

Ezt vajon csak bekepzelem, vagy ez normális, és idővel jól el fogom tudni különíteni a kettőt? Nem szeretnem, hogy a végén egyik se menjen... Nektek milyen tapasztalatotok volt hasonló szituációban?


2019. nov. 22. 23:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem mikor kialakult egy stabil alap szintű tudás, akkor már nem kevertem a nyelveket. Egyszerűen tudtam, hogy más a hangzás, más a nyelvtan... Így el tudtam különíteni. Amikor kezdtem, akkor nekem is sokáig volt, hogy előbb ugrott be az angol, mint a spanyol. Illetve nekem mindig az az épp domináns nyelv amit épp többet használok :D
2019. nov. 23. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha emellett használod a korábban tanult nyelvet is, akkor nem. Ha nem használod, akkor talán valamivel gyorsabban elfelejtődik, de akkor egyébként is sokat felejtenél.
2019. nov. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Én is valahogy így gondoltam/éreztem. Arra is gondoltam, hogy ha mondjuk angolról tanulnám a németet, akkor talán segítene eleinte, és akkor egyben azt is gyakorolnám.. hmm.

Na majd meglátjuk, szurkoljatok :D

2019. nov. 23. 12:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!