Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ezekben az országokban tényleg...

Ezekben az országokban tényleg ennyire jól beszélnek nyelveket?

Figyelt kérdés

Luxemburg - luxemburgi nyelv, francia, német, angol


De milyen szinten beszélik ezt a 4 nyelvet, illetve mindenki beszéli ezt a 4 nyelvet?


Skandináv országok - az anyanyelvük mellett (dán/svéd/norvég) angolul jól beszélnek elvileg.


Milyen szinten tudnak a Skandináv országok lakói angolul?


Igazából tapasztalatokra lennék kíváncsi, nem arra hogy utánaolvastatok az interneten.

Mert egy angoltanártól hallottam a minap, aki Dániában és Norvégiában töltött 1-1 hónapot, hogy azért a dánok/svédek többsége középszinten beszél csak angolul, és közel sem olyan jól, mint ahogy írják ezek a felmérések.


Köszönöm!


2019. dec. 28. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Tavaly voltam 10 napot Svédországban cserediákként. Nekem az első nyelvem a német, amiből C1-es nyelvvizsgám van. Próbálkoztam, hátha valaki tud németül, de gyakorlatilag sehol senki... Angolul B2-es szinten beszélek. Az volt az érzésem, hogy a fogadó család tagjai kicsit jobban tudnak nálam, de nem sokkal. A többi svéd diák is kb. olyan szinten beszélt, mint én, vagy kicsit jobban, tehát B2-C1 között.

Néhányan még említették, hogy tanulnak franciául, azt nem tudom, milyen szinten beszélik, de gondolom, nem annyira jól, de más idegen nyelvről nem beszéltek.

2019. dec. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hasznos volt!


Már csak az érdekel, hogy Luxemburgban mennyire jól beszélik a nyelveket.

2019. dec. 28. 10:40
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Látom másnak nem volt hasznos a válaszom. Vajon miért? A Kérdező saját tapasztalatot kért, én azt írtam... rejtély
2019. dec. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem azért volt hasznos, mert megerősítette az ismerősöm tapasztalatát.


Nézzétek meg ezt az ábrát: [link]


Akinek Litvániával, Lettországgal, Észtországgal kapcsolatban van tapasztalata, az is megoszthatja, arra is kíváncsi lennék! Köszönöm.

2019. dec. 28. 10:55
 5/5 anonim válasza:
Skandináv országban élek. A fiatalabb korosztály tud beszélgetni angolul, de ne úgy képzeld el, hogy az angol királynő tojta az akcentusukat. Hallani egy kilométerről, hogy szétsziszegik a szavakat. És mivel az anyanyelvük nagyon hasonlít az angolra, ezért sokszor próbálkoznak tükörfordítással, de általában akkor, amikor nem kéne, aminek általában valami elég nehezen értelmezhető végterméke lesz. B2re lőném be a szintjüket, talán egy hajszálnyival magasabb. De ugyanúgy vannak, akik nem hajlandóak megszólalni angolul, a fiatalok között is. Viszont eltérés a magyaroktól, hogy a most középkorú korosztály (40-60 között) nagy része makog valamennyire angolul. Egyesek nagyon jól, mások eleget, hogy ne adják el őket külföldön. Otthon ugye ez a korosztály általában nem beszél angolul. Ennél idősebbeknél nagyon kevesen beszélnek angolul.
2020. jan. 10. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!