Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hol található a neten olyan...

Hol található a neten olyan fórum, ahol amatőr (mű) fordítót tudnék felbérelni egy angol szövegkönyv (gyak. Egy regény) lefordítására?

Figyelt kérdés

Egy Visual Novel-nek ( [link] íródott angol történetet szeretné(n)k (akik most megcsinálnánk ezt játékként PC-re) lefordíttatni magyarra.


Amolyan amatőr műkedvelői munkáról lenne szó. Az eredeti szerző már nem tud tovább dolgozni rajta, viszont angolul (pár helyesírási hibát és 1-2 elírt évszámot leszámítva) be lett fejezve a történet.

Most sikerült gyakorlatilag egy kicsi, de komplett csapatot szervezzek a project köré (grafikus, programozó, hangtechnikus ill. egy amolyan "team manager").

Részünkről ez teljesen hobbi lenne, viszont mi (ezért is) szeretnénk magyar nyelven "életre kelteni" a történetet.


Fordító irodát nem lenne elég pénzünk fizetni, viszont reménykednénk, hogy esetleg amatőr fordítók között találnánk olyan, aki egy fordító irodánál némileg olcsóbban, és részletekben (nekünk is rengeteg munkánk lenne mellette a szoftverrel, karakter-/háttérgrafikákkal, designal, zenével, stb.) le tudná fordítani az eredeti irományt.


Nem igényelne nagy szaknyelvi tudást, olyan nagyon intellektuális nyelvezetet, vagy ilyesmi; Igazából sacc-per-kb. belőve, egy igényesebb ponyvaregény/krimi szintjén van.

A story viszont más indie Visual Novel-ekhez képest _szerintem_ egész érdekes, rendhagyó... (de ez most mindegy is)


Szóval : Hol van olyan netes fórum, ahol amatőr műfordítót lehetne keresni/találni ilyen projecthez?



2020. febr. 14. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Kb. milyen terjedelmű szövegről van szó?
2020. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha anglisztika szakos diák megfelel nektek, dobj egy privát üzenetet, szívesen vállalnám. Ha gondolod, küldj el egy rövid részletet, lefordítom amolyan munkaminőség-mintaként.
2020. febr. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha van benne szörnyűség, akkor nem vállalom.
2020. febr. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos van. =]


Olyan valóban megbotránkoztató, szadista, vagy auswitzi/malenkij-robot szerű szörnyűségek nincsenek benne.


De esetenként szétlőtt fejek sajnos vannak.

Bocsátassék meg, valószínűleg úgy gondolta a szerző, hogy ez a műfaj velejárója.


Esetleg a megnyugtató tény annyi, hogy aki golyót kap a fejébe, az általában ki is érdemelte.


Ill. bunyók vannak. Egy részén számtalan. De ha jól dönt az "olvasó", akkor nem történnek nagy szörnyűségek/brutalitás.

2020. febr. 15. 07:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Végül hogy halad a projekt?
2020. ápr. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most jelenleg rosszul! ='(

Nagyon nagyon rosszul! =[


Próbálok harcolni érte, de.... ŐSZINTÉN bevallom, finoman szólva nem túl rózsás a helyzet.

2020. ápr. 30. 16:50
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogyhogy?
2020. máj. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úgy, hogy ezek szerint egy tetű emberben sem bízhatok!! >(

Már bocsánat, de én most már csak ezt tudom mondani.

De természetesen mindig vagyok egy akkora nagy balfék, hogy itt cseszem el!! De istenbizony, most megfogadom, többet már nem teszem!


Hosszú történet. Aki volt a csapatban, az átrázott, hülyére vett, kiszúrt velem, lelépett, stb.... Picit talán túlzás a mindenki, de ezt a túlzást most bátran megengedhetem magamnak.


Tényleg sz@r a helyzet. Ezért sem tudtam eddig a privát levelekre válaszolni.


Nagyon-nagyon nehéz, hogy MOST hogy fogok ezzel továbbjutni.... =(

2020. máj. 3. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!