Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Valaki segítene ebben az...

Valaki segítene ebben az angol szövegben, szlengben?

Figyelt kérdés

Egy dalszövegben van ez a rész, és nem jövök rá mire gondolhatott a szerző. Minden segítséget hasznosnak veszek, körülbelül is jó nekem, köszönöm.


"If chicken little tells you that the sky is fallin'

Even if it was would you still come crawlin'"


2020. febr. 16. 09:10
 1/6 chtt ***** válasza:
83%

Nem "wasn't az véletlenül? és lemaradt a végéről a "back again" (feltéve, hogy ez az Aerosmith szám) - come crawling back again - kb. térden állva visszajönnél


Ha a kiscsirke azt mondja, hogy az ég leszakad

Még ha nem úgy volna, akkor is visszakönyörögnéd magad

(persze, ha nincs ott a wasn't, akkor: még ha úgy volna is)


Az eleje szerintem a Chicken-Licken mesére utal, ahol a csibének fejére esik a fáról egy dió, szalad az anyjához, hogy "jaj,jaj, leszakad az ég" és szólni kell róla a királynak. (The sky is falling down. I must go to London and tell the King.) Indulnak Londonban, csatlakozik hozzájuk kacsa, liba, végül találkoznak a rókával, aki közli velük, hogy nem jó felé mennek, majd ő megmutatja nekik a helyes utat, és szépen elviszi őket az odújába, és a rókacsalád fincsin belakmározik a lököttekből.

Szóval tippjeim szerint holmi vaklármára meg annak való bedőlésre gondolhatott a szerző, meg nyilván arra, mit tennél/mit nem tennél meg ilyen esetben.

2020. febr. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Chtt , nem Chicken Little?🙂



[link]

2020. febr. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 chtt ***** válasza:
100%

De a dalban, az van, a tankönyvben viszont nem. :)

[link] & [link]

2020. febr. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Koszi!

Szoval akkor US eng. Chicken Little, Br.eng. Chicken Licken/Henny Penny.

2020. febr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, erre a csirkés mesére soha nem jöttem volna rá!

Így is bonyolult maradt még az értelmezés a végén, hogy ha kitörne egy ilyen pánikhangulat, akkor mire fogadna mit tenne az ember. Hogyan mászna ki belőle újra meg újra meg újra. Meg hogy mit jelent az, hogy ő meg inkám függene/függetlenedne.

Olyan mintha mindenki érteni mit akar mondani ezzel csak én nem.

2020. febr. 17. 14:00
 6/6 chtt ***** válasza:
100%

"erre a csirkés mesére soha nem jöttem volna rá"

Mert nem tanítod X éve. Nekem a könyökömön jön ki :)))


Chicken Licken/Henny Penny -- Henny Penny már az anyuka, a tyúkanyó, a tankönyvben még Goosey Loosey, Ducky Lucky és Foxy Loxy van... Olyasmi ez szerintem, mint nálunk a nyulam-bulam, tyúkom-búkon, de hogy kacsával, libával, csibével van-e hasonló... és ez persze nem segít a kérdezőnek, csak fitogtatok itt -- bocsi!

2020. febr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!