Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Idegen eredetű szavakban a...

Idegen eredetű szavakban a szóvégi "k" hangok miért válnak sokszor hosszúvá a magyarban? Pl. Rock, hack, jobban meghonosodott pl. pikk, sokk, klikk stb.

Figyelt kérdés
Nem találtam rá semmilyen magyarázatot, vagy cikket ami ezzel foglalkozna. A magyar megengedi a szóvégi rövid k-t, úgyhogy nem igazán értem. Talán a ck írásmód befolyásolja, de pl a francia átvételekben még az sincs.

2020. febr. 26. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez csak egy felvetés, de szerintem azért, hogy a szóalak jobban hasonlítson az eredetihez. Pl. ha a shock 'sok'ként lenne átírva, össze lehetne téveszteni a 'sok', =rengeteg szóval.


Fonetikai oka (szerintem, de nem vagyok nyelvész) nincs.

2020. febr. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Talán az akkoriak erős k-nak vélték a "duplázást" (hogy sokszor a c betű is k hangot jelöl, és ha kettő van belőle, akkor az hosszú k).
2020. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Nyilvánvaló, hogy a magyarok 99%-a nincs tisztában vele, hogy a duplán írt mássalhangzók vagy épp a "ck"-k nem feltétlen hosszú hangot jelölnek. Napjainkban pedig látás alapján terjednek az idegen leírt szavak, aztán csodálkozik az ember, ha tíz évente véletlenül hallja egy angolt kimondani, meg se érti, mit akar.
2020. febr. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!