Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért nem tudok idegen nyelven...

Miért nem tudok idegen nyelven beszélni?

Figyelt kérdés
Pl filmeket angolul szoktam nézni, angol felirattal. Remekül megértem,de beszélni nem tudok. Ha nekem kell megfogalmaznom valamit, nem jutnak eszembe a szavak, nem tudom összerakni a mondatokat. Most törökül kezdtem el tanulni, és ugyanezt tapasztaltam. A szavak tanulásánál ha törökül nézek egy szót, meg tudom mondani, hogy mit jelent magyarul, de fordítva már nem megy. Mi lehet erre a megoldás?

2020. febr. 27. 23:36
 1/2 anonim válasza:
100%
Kéttannyelvű iskolába jártam, ezért tapasztalatból tudom mondani, ha beszélni akarsz egy nyelvet, meglepő módon, beszélned kell. Vagyis a tudásodat egy beszélgető partnerrel is fejleszteni kellene. Ha találsz vkit akivel tusz beszélgetni pl angolul, nem biztos hogy rögtön folyékonyan fogsz tudni társalogni. Minél többet gyakorlod, annál jobb lesz. Az is nagyon jó, ha filmeket nézel, de nem elég.
2020. febr. 28. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát, mint #1.

Mindenkinél van egy szintkülönbség az aktív és a passzív nyelvtudás között, de aki a beszédet nem gyakorolja, annál nem szintkülönbségnek hívják ezt, hanem szakadéknak.

2020. febr. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!