Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Igaz lehet, hogy egy magyar...

Igaz lehet, hogy egy magyar ember anyanyelvi szinten tud angolul?

Figyelt kérdés

Pl akik a cambrige nyelvvizsgát leteszik,ők anyanyelvi szinten,kiváló angol nyelvtudással bírnak?

Akik nagyon magas szinten tudnak,a nyeltanjuk is kiváló?

Tudjuk,hogy sokan beszélik az angol a világon,meg lehet őket érteni de pl nyelvtan sok esetben nem jó.


Azt hogy illik bennem elrendezni,hogy korábban volt egy brit házaspár és beszélgetésünk során azt hitték,brit vagyok és én mondtam,hogy magyar vagyok.


Ezt érdekességnek gondolom.Miért érezték és gondolták ezt?


Szeretném mondani,hogy nincsen Cambridge viszgám de szeretem tanulni az angolt és mindig tanulni új dolgokat,itt tőletek is!Hálás lennék a válaszokért!


2020. márc. 14. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Anyanyelvi szinten maximum az beszél, aki éveket, évtizedeket élt angol nyelvterületen, és legfőképpen gyerekként került oda.


Egy nyelvvizsgától senki nem beszél anyanyelvi szinten. Maximum magas fokon.


Az sem mindegy, hogy akadémiai angolt tanul-e meg, és el tudná-e adni az utcán például egy helyi nyelvjárást beszélő angol. Némelyiket nagyon nehéz megérteni.


A briteknél elég sok a bevándorló, így lehet, hogy azt hitték, ott élő másodgenerációs vagy. Mindenképpen dicséret, mert sok esetben nem a nyelvtannal van a baj, hanem azzal, hogy az illető nem angolul gondolkodik, miközben mondatot alkot.

2020. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen megfogalmaztad,köszönöm és az őszinteségedet is☺
2020. márc. 14. 21:32
 3/10 A kérdező kommentje:

Abban segítenél még,hogy az akadémai angol az mit jelent?

Talán Angliának sok nyelvjárás tudását,ismeretét?

2020. márc. 14. 21:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Én pl nagyon jól beszélek, itthon is használjuk az angolt. Nem hiszem, hogy anyanyelvi kiejtéssel, de közel. De pl én britül akkor se tudnék, ha muszáj lenne, nekem amerikai a kiejtésem.

Szóval, az anyanyelvi(hez közel) angol is ezerféle lehet.

2020. márc. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Abban segítenél még,hogy az akadémai angol az mit jelent?"


Azt a fajta nyelvhasználatot, amit például a nyelvvizsgákhoz kell használni, ismerni. Ez sok esetben eltér attól, amit angolszász országokban az utcán beszélnek. Olyan szintig, hogy akár meg sem tudod értetni magadat velük, mint ahogy ez velem, és sok más nyelvvizsgázott emberrel is előfordult már a valóságban.


"Talán Angliának sok nyelvjárás tudását,ismeretét?"


Nem, éppen ettől eltérően egy magasabb fokú nyelvhasználatot. Némely nyelvjárás olyan, mintha nem is angolt beszélnének. :)


Egyik kedvenc sztorim, hogy amikor idejött egy brit ismerősöm, a visegrádi várban megkérdezte tőle egy izlandi turista, hogy nem holland-e véletlenül. Felháborodottan közölte vele, hogy ő bizony angol...

2020. márc. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Miért érezték és gondolták ezt?"


Gondolom jó kiejtés + értelmes mondatokban beszélték.


"Akik nagyon magas szinten tudnak,a nyeltanjuk is kiváló?"


Mire vagy kíváncsi? Az angol nyelvtan pofonegyszerű, vagy te nem így látod? A nem tudom hány igeidő többségét (ez az egyetlen, ami esetleg nehéz lenne), meg elvétve használják.


Az anyanyelvi nyelvtudás ugye az, hogy úgy beszéled a nyelvet, mint egy helyi. Ennek négy szegmense van azon túl, hogy ismered a nyelvtant, meg tudsz értelmes mondatokat összerakni:

1) Egyedi mondások, kifejezések, szleng. Egy amerikai akadémikus nem fog úgy beszélni, hogy "hey yo vanilla face, me and me homies just parked our slab outside", de megérti. Viszont a saját közegének a szófordulatait is természetesen megérti, de fontos, hogy nem csak megérti, úgy használja, ahogy a többiek.

2) A mindennapi élet területének a szavait ismerni. Például egy magyar ha látja az étlapon, hogy "rántott hekk", akkor tudja, hogy miről van szó. Egy külföldi, aki iskolában évek óta tanult magyarul, nem biztos, hogy találkozott azzal a szóval, hogy "hekk", mert annyira azért nem fontos. Vagy ugyanez igaz a jogi / gazdasági nyelvre, amit én meg magyarul is alig tudok, nem hogy angolul. Vagy most hírtelen az se jutna eszembe, hogy hogy van angolul a kuplung vagy sajtreszelő.

3) Az régies irodalmi nyelv megértése. Ezt nem kell tudnod használni, csak megérteni.

4) A formális beszéd. Tehát ha mondjuk egy cégben dolgozol, és az ügyfelednek írnál egy e-mailt.


Többnyire a 4)-es ponttal (formális beszéd) szokott a legkevesebb probléma lenni, mivel a nyelvvizsgák is ezt kérik számon, és belédverik, hogy kezdd úgy a mondatot, hogy "In spite of" meg hogy "Furthermore", és akkor marha szépen fogsz beszélni. De hogy anyanyelvi szintűvé avanzsálódj, ahhoz az 1)-es és 2)-es pontnak is teljesülnie kell, az már egy kicsit nehezebb. A 3)-as pont (irodalmi nyelv) nem ismeretét megy úgyis el lehet titkolni, hacsak valaki nem olvastat veled King James Bibliát vagy Shakespearet.

2020. márc. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nincs olyan, hogy "a" Cambridge nyelvvizsga, mert a Cambridge nyelvvizsgák felölelik az A1-től C2-ig terjedő tartományt.

Az kétségtelen, hogy akik leteszik a C2-t, azok tudnak valamit, na de ezt a vizsgát manapság angol egyetemre készülők teszik le, az meg ugye a jelen civilizációs berendezkedés mellett nem azt jelenti, hogy széleskörű átlagműveltséggel is rendelkező őszülő akadémikusok, hanem 18-20 évesek. Igaz, abból a jobbféle, de egy 18-20 éves még nem tud annyira tisztában lenni a világgal, mint majd 50 éves korában (hiszen most tanult mindent még csak középiskolás fokon, és ha elég jó tempóban olvassa a városi könyvtárat, akkor is mondjuk 3 éve olvas, nem pedig 30).

Ezekről azért értekezek, mert a Cambridge vizsga a tetején az nem arról szól, miként itt a többiek hiszik, hogy folyékonyan beszélek a kikötőmunkással a 'kérsz egy sört? nem kérek, kösz, most hánytam, de egy pálinka jól jönne' szinten, hanem a műveltségről, miután az kunkorítja az agyban a tekervényeket. Szóval, hogy megértetted-e, amit olvastál? Ennek az abszolút minimuma az, mikor visszakérdez az illető, hogy: Do you think so?, akkor azt tudni lehet, hogy tulajdonképpen azt mondta, hogy: Szerintem oltári nagy baromságot mondtál. Persze, ha a vonaton ül valaki a haverjával, mindketten az ötödik sör után, és "beszélgetnek", akkor jelentheti csak a némaság vádja alóli kibújást.

Ami a furthermore-t illeti, az igénytelenség az nem nyerő egyes körökben, ajánlom, hallgassatok angol parlamenti vitát.

Az angol nyelvtan... az tényleg pofonegyszerű. :) Már a present perfectnél elvérzik a világ nemangol része.

2020. márc. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Röviden a nyelvvizsgának semmi köze az anyanyelvi szinthez, nem azt hivatott mérni, hogy mennyire közelítesz meg egy adott szintű anyanyelvi beszélőt. A nyelvvizsgák lényege, hogy minél ritkább és "bonyolultabb" nyelvtani szerkezeteket használj amiket normál beszélgetés közben sosem tennél. Hallgasd meg valamelyik íróval (akik igen magas szinten használják a nyelvet) készített interjút és hallani fogod ugyan úgy beszélnek, mint bármelyik átlagos ember.


Azt pedig onnan lehet tudni, hogy valaki anyanyelvi szinten beszél, hogy nem dicsérgetik az akcentusát.

2020. márc. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem rosszból, de sokan még az anyanyelvüket sem beszélik anyanyelvi szinten.(gondolok itt a szórványvidéken élő magyarokra vagy egyéb nemzetekre akik más nyelvi közegben élnek.
2020. márc. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nekem mimdig,kivétel nélkül azt mondtàk,hogy gyönyörûen és kivàlôan beszélek,ami persze,jòl esett.
2020. márc. 19. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!