Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ebben az aangol szövegben mit...

Ebben az aangol szövegben mit jelent a "may"?

Figyelt kérdés

The best. May it never change.”

“And may it never change us.


Most a májusra utal, hogy soha nem változik meg? Vagy a May (lehet) segédigének egy specális jelentése? Sehol nem találtam magyarázatot rá csak a Star Wars-os "May the force be with you" példamondat melynek jelentése: "Az erő legyen veled"

De ezt se tudom miért pont így írják, nem lenne jobb így? The force be with you!



2020. márc. 29. 19:06
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
2020. márc. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem: A legjobb. Lehet, hogy sosem változik, és lehet, hogy sosem változtat meg minket.
2020. márc. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Itt a vagyat fejezi ki, kb. 'adja az eg, hogy sose valtozzon meg'.
2020. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Angolul a felszólító mód csak második személyben működik, ezért a harmadik személyes (gyakran absztrakt cselekvőjű) felszólítást a may használatával fejezik ki.


Magyarul ellenben csak harmadik személyben kell ragozni a felszólító módú igét.

E/2: Sose változz meg (Never change!)

E/3: Sose változzon meg (May it never change)

2020. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

A may ilyesfajta használatánál szerintem van egyfajta ünnepélyesen csengő, méltóságteljes hangulata a mondatnak. Olyan fennkölt.

May he rest in peace. - Nyugodjék békében.


Vallásos szövegekben is így szerepel a ("felszólítás") kívánság.

2020. márc. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát, bocs, ez nem úgy válik el mástól, hogy második vagy harmadik személy. Ezzel a konstrukcióval nyugodtan lehet azt is mondani, hogy May you never change.

Kérdező, ez egy így használt konstrukció a kívánság kifejezésére. Mondhatnám, hogy az akarat kötőmódja, de vannak szerzők, akik kerülik a definíciókat. Fordítása (meg alkalmazási körülményei), mint amit #3 és #5 ír.

The president is an institution guaranteeing the country 's integrity and stability. And may God prevent us from living to see this institution collapse.

And may George Bush win the next American election.

2020. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!