Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondod angolul, ha nem...

Hogy mondod angolul, ha nem tudod, hogy az illető férfi vagy nő?

Figyelt kérdés
Tehát egyes szám 3. személy he/she. De mi van, ha nem lehet tudni, hogy melyik? Ha pl messziről integet, vagy egy beöltözött gyerekről nem lehet megálapítani, hogy fiú vagy lány. Mondom amelyiket akarom, legfeljebb tévedtem, és kész?

2020. márc. 31. 00:06
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
They
2020. márc. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
A "they/them"-et használják ebben az esetben.
2020. márc. 31. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A they=ők. De ha csak 1 ember van? Pl 1 db kisgyerekre nem mondjuk, hogy ők. Gondolom, hogy csak ő. De she vagy he, ha nem tudom a nemét?
2020. márc. 31. 00:47
 4/7 anonim válasza:
59%
"He or she". Ezt konkrétan mondhatod így.
2020. márc. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Pl 1 db kisgyerekre nem mondjuk, hogy ők."

Nem is, mivel ebben az esetben nem ezt jelenti, hanem egy nemtelen személyes névmást.

Pl valaki az irodában hagyta az esernyőjét. Ha tudod az illetőről hogy férfi, akkor így fog hangzani a szöveg:

- Someone left HIS umbrella in the office. Could you please let HIM know where HE can get it?

De ha fogalmad sincs az illető neméről, akkor egy egyes szám első személyű they-t illetve ennek ragozott alakjait használod.

- Someone left THEIR umbrella in the office. Could you please let THEM know where THEY can get it?

2020. márc. 31. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
93%

Amerikában leginkább erre a they-t használják. Igen, akkor is, ha amúgy csak egy.


Például valaki írt egy fórumon, ismeretlen, hivatkozni akarok rá. Azt akarom mondani, nem tudom, az illető mit gondolt:


"I don't know what they meant."


Főleg brit angolban ezt mondhatod úgy is, hogy "I don't know what he/she meant."


Egyébként mindkét helyen helyes mindkettő nyelvtanilag, inkább csak a szokásban van különbség.

2020. márc. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Remek, megértettem, köszönöm mindenkinek!
2020. márc. 31. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!