Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Nőkre/lányokra is szokták...

Nőkre/lányokra is szokták használni a, , man”-szót?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy férfit jelent de a szlengben gondolom.Pl.ha valaki azt mondja,hogy ,,I don’t know man” vagy írja esetleg rövidítve,hogy ,,idk man”,azt csak fiúnak vagy férfinak mondhatják/írhatják vagy szlengben szokták nőknek vagy lányoknak is mondani vagy írni?

2020. márc. 31. 16:12
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egy félrehallott ma'am lesz az.
2020. márc. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
így még nem hallottam, de mondjuk azt már sokszor, hogy "hey guys" és ez mindenkire vonatkozott, nőkre, lányokra is
2020. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nőknek nem szokták mondani.
2020. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Hááát, nagyon közvetlen, haveri társaságban kicsúszhat.
2020. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy durván 10 fős csoportbeszélgetésem, ahol a fele amerikai. Egymást guys-nak, dude-nak, man-nek is szólítjuk, pedig a többségünk nő.
2020. ápr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Annak a szónak abban a szituációban kizárólag nyomatékosító szerepe van, és se többet se kevesebbet nem jelent, mint amikor a magyar mondatban kitesszük, hogy "ember". "Nem látsz a szemedtől, ember!"


Nyilván ritkán használatos alapból is, de ha érzelmet fejezünk ki vele, rosszallást, haragot, sima töltelékszó, akárcsak magyarul. És különben is az "ember" kifejezés magában foglalja a nőket is, mondhatni gendersemleges.


Tehát nem helytelen, csak bunkó (szvsz).

2020. ápr. 4. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!