Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mennyire elterjedt nyelv...

Mennyire elterjedt nyelv Isztrián az olasz? Sokan beszélik arrafelé idegen nyelvként? Melyikkel lehet ott jobban elboldogulni: a némettel vagy az olasszal?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 9. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Kisebb számú olasz lakosság van arrafelé, és rengeteg helynév táblán is ott az olasz felirat a horvát/szlovén alatt.

De úgy tudom a nem olasz származású lakosok között is sokan beszélik az olaszt valamilyen szinten, szóval valamennyire biztosan el tudsz boldogulni, jobban mint a némettel.

2020. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem egy Horvátországban élő ismerősöm mesélte, hogy sokan tanulnak olaszul, úgyhogy szerintem az angol után a második helyen az olasz áll.
2020. ápr. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tudom régi, de azért mert az Isztria Olasz terület volt(főként velencei mikor még nem volt egységes Olaszország.O.M monarchiával is küzdöttek sok településért).Sok faluban még most is olszul beszélnek vagy keverve.Több isztriai faluban hallottam már saját fülemmel, hogy az egészen fiatalok is.Pl.Vonjan(monarchiához is tartozott pár évig), Sevtvicenat stb.A világháborúk tették fel a pontot arra, hogy Horvátországhoz tartozannak, sokan atmenekültek amúgy Olaszországban akkoriban. Mi Rovinjba járunk sokat nyáron( amúgy túrázni is az Isztiára), van egy megszokott szállásunk.Ott a néni is olasz nemzetiségű, mondta, hogy általánis iskolába két nyelvűbe járt.Gyerekei, unokai is most 2 nyelvű gimibe járnak, jártak.
2022. ápr. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!