Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A mandarin nyelvnek mi a...

A mandarin nyelvnek mi a leghatékonyabb tanulási lépései? Úgy értem melyik a legelső kínai nyelvanyag, utána mi a következő stb stb.

Figyelt kérdés
Valaki egy weboldalt ahol leírják mik a lépései ennek a nyelvnek a tanulásához. Vagy egy oldalt ahol tanítják NORMÁLISAN, NEM DOULINGÓ v esetleg könyv?

2020. ápr. 19. 19:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Mi az egyetemen New Practical Chinese Reader nevű tankönyvből tanultunk (neten elérhető), tanár nélkül biztosan nehezebb lesz, de szerintem ebben jók a nyelvtani magyarázatok, és a mandarinhoz rengeteg segédanyagot lehet találni pluszban.


Mindenképpen azt ajánlom, hogy az elején ismerkedj meg a kínai írásjegyek felépítésével, milyen gyökök vannak, hogyan kell őket általában „rajzolni” (így sokkal könnyebb lesz őket később tanulni), meg a kiejtéssel, a tónusokkal, amire a kínai nyelvben különösen nagy figyelmet kell fordítani.

2020. ápr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2020. ápr. 20. 08:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyanyelvi tanár nélkül nem ajánlom. Azt hiszed jól ejted ki, közben pedig félreértik, nem értik a kínaiak, amit mondasz.
2020. ápr. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét hozzászólóval teljesen egyetértek. Nagyon fontos az anyanyelvi tanár mivel nagyon sok kontár tanár van, mivel nagyobb a kereslet mint a ténylegesen jól beszélő kínai tanárok száma, ezért nagyon kemény rémtörténetek vannak, hallottam olyan tanárról aki azt mondta a diákjainak hogy ne tanulják meg a tónusokat mert azt a kínaiak úgysem használják....


Én a Konfuciusz intézetet ajánlom,bár nem voltam a diákjuk, csak oktatókat ismerek onnan. Könyvek közül pedig a Hanban intézet tankönyveit, mind módszertan mind kinézet miatt.


Az első hozzászóló nagyon jót írt, tanuld meg a gyököket,(radicals) anélkül feleslegesen nagy erőfeszítés kínaiul tanulni.Nem hangsúlyozzák tanuláskor pedig nagyon fontos szerintem. Ismerd a karakterek etimológiáját is, hatalmas segítség.


Már azonnal a tanulás elején fektess nagy energiát a tónusokba, a youtubeon van rá sok segédanyag.


Ilyen how to learn chinese step by step dolgot nem ismerek amit kérsz. De ismétlem, én a Hanbanos könyveket ajánlom.

2020. ápr. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek. Most jelenleg japánul tanulok, a japánpercek blogon. Esetleg szerintetek aki beszél innen japánul ahhoz az bloghoz kell egy segédköny pl Dekiru? Ismertek jó japán nyelvkönyveket amiből a nyelvtant megérted? Nagyon köszönöm!
2020. ápr. 22. 10:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is a japánpercekről kezdtem el tanulni! :D Imádtam

Amúgy a Genki a legelterjedtebb, legjobbnak mondott japán nyelvkönyv, de ezen kívül van még pár, például engem a Minna no Nihongoból is tanítottak, de nekem az annyira nem jött be. Inkább a Genki.

És egyébként a Dekiru sem egy rossz könyv, bár abból én nem tanultam, csak tapasztalatokat hallottam :)

2020. ápr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Genkivel az az egyetlen gond, hogy angol, és nem vagyok még társalgási szinten belőle. Más nagyon jó magyar, japán nyelvkönyvek?
2020. ápr. 23. 00:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor csak a Dekiru marad, és a Japánpercek :) Ezzel a kettővel is elég sokáig el lehet bíbelődni

Sajnos ilyen „egzotikus” nyelvek tanulásához elengedhetetlen az angoltudás, amit írtam, a New Practicle Chinese Reader is teljesen angolul van, sőt, szerintem mandarinhoz nem is létezik magyar nyelvű nyelvkönyv 😕

2020. ápr. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Èn ma kezdtem de mar nagyon jol àtlatom az egèszet.

Kb 1 het ès anyanyelvi szint felett leszek 4 fokkal.

Leteszem a Q 40 es vizsgàt ès felvètelizem a Jackie Chan egèszsegügyi karra.

Papir,ceruza kell csak, meg a dulingo program.

Ilyen konyvek hogy Dekiru meg Kotera,pènzkidobàs.

Dulingòt ajanlom mert egy előfizetesben benne van:Magyar-Kinai-Albàn.Ez igy rogton 2 idegen nyelv.

Meg nem kell alapnak sok.

Alap szokincs:

Bor Cigi

Bàttya Bàstya

Dik Mi?

Csaladi pòtlek Segèly


Leggyakoribb mandarin kifejezesek:

-Van egy huszasod?

-Halàlod legyen.

-Dik ki ez te?

-Szàraztestű

-Csak elsejèig kell

-Ez ki ez?

-Franc a pofadba

-Armani

-Fidesz

Ennyivel tied egèsz kina.

2020. aug. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!