Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Xy túl nyálas, és puhány,...

Xy túl nyálas, és puhány, erre milyen kifejezés van angolul?

Figyelt kérdés

Úgye most szappanopera témában..


He is drooling- mikor valakinek folyik...


Vagy angolban Ezt NEM használják?


Van Olyan oldal, ahol hasonló kifejezést lehet tanulni?


Filmek nagyon jók erre, rengeteg idiomot használnak benne. :)


2020. máj. 2. 13:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"He's drooling" kifejezést arra használják, ha vagy szó szerint csorog a nyála, vagy vágyakozik valami étel, esetleg nő után, érted :)


Arra, ha valaki nyálas (túlságosan "cuki" és aranyos meg ilyesmi) arra van az a szleng, hogy "cheesy"


Ha valaki puhány, nem hagyja magát, könnyű parancsolgatni neki, akkor ő egy "pushover"

2020. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
#1 vagyok, én netes sztorikból, képregényekből tanultam angolul
2020. máj. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Talán a twee.

De nem vagyok benne biztos, lehet, hogy ezt inkább csak körülmények leírására használják. Egy nyálas rendezvény pl. De lehet, hogy emberre is.

2020. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A gooey is ilyesmi. Ez azt jelenti szabad fordításban magyarul, hogy csöpögős. Süteményekre is használják ezt a szót, pl. a brownie-ra. Hogy ilyennek kell lennie középen. Nyilván nem szó szerint csöpögős a közepe! De ha egy szerelemes dalra vagy romantikus szappanoperára használod ezt a szót, akkor tökéletesen megfelel a magyarul csöpögős szónak.

De azt sajnos nem tudom, hogy a gooey emberre is használható-e. Vagy csak szituációra, sütire.

2020. máj. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Talán a prissy ilyesmi szó. De ez lehet, hogy amcsis. A Dance Moms sorozatból vettem ezt a szót.
2020. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van egy olyan szó is, hogy genteel! A gentle egyik verziója! Azt hiszem ez jó emberre!
2020. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#5! Prissy - lanyos, b u z i s


#1 tokeletesen leirta.

2020. máj. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A cheesy ócska, silány minőség, ami akár koszos is. Pl. cheesy hotel room.

Vagy egy elcsépelt kifejezés is cheesy.

2020. máj. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%

mawkish, sentimental, over-sentimental, cloying, sickly, saccharine, sugary, syrupy, sickening, nauseating, banal, trite, twee

mushy, slushy, sloppy, schmaltzy, weepy, cutesy, lovey-dovey, gooey, drippy, sloshy, soupy, treacly, cheesy, corny, icky, sick-making, toe-curling

cornball, sappy, hokey, three-hanky

2020. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%

De Sztrogoff, ezek közül biztos, hogy nem mindegyik jelenti azt, hogy kényes. A szentimántális magyarul sem kényest jelent.

A sloppy-t meg amolyan ügyetlen bénaságra használják. Pl. ha táncol valaki, és sloppy, akkor nem precíz a gyakorlat kivitelezésében. És biztos vagyok benne, hogy még sok egyéb szó, amit írtál sem pontosan azt jelenti, amire a kérdező kíváncsi.

2020. máj. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!