Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A meglévő nyelvtudásomat...

A meglévő nyelvtudásomat fejlesszem vagy tanuljak meg új, ritkább nyelvet?

Figyelt kérdés

Angolul felső fokon beszélek, németül erős középszinten. Azon gondolkozom, hogy a németemet fejlesszem-e tovább, vagy inkább tanuljak egy új, ritkább nyelvet? Elsősorban valamelyik skandináv nyelvre gondoltam, mert nagyon vonz a skandináv kultúra és sok ilyen filmet/sorozatot nézek eredeti nyelven felirattal.


Munkaerőpiaci szempontból melyik lenne jobb döntés? Magyarországon belül irodai munkakörben gondolkozom. Ha számít, társadalomtudományi diplomám van és mindkét beszélt nyelvemből felsőfokú nyelvvizsgám (a német viszont már megkopott, ezért írtam, hogy középszinten beszélem).



2020. máj. 29. 09:31
A kérdező szavazást indított:
Németet fejleszd tovább
Tanulj inkább svédül
Tanulj inkább dánul
Tanulj inkább norvégul
21 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Svédül ha nem akarsz ideköltözni eléggé felesleges tanulni mert a svédek nagyon jól tudnak angolul és inkább angolul beszélnek ha hallják hogy te csak alapfokon tudod a nyelvüket.
2020. máj. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy elhelyezkedni mivel lehetne könnyebben vagy jobban (gondolok itt pl. a fizetésre). Nagyon sok álláshirdetés van, ami svéd nyelvtudást vár. Mivel angolul jól beszélek, az nekem csak könnyebbség, ha átvált. :)


Sajnos eddig a dánra nem szavazott senki, pedig én azzal szimpatizálok leginkább.

2020. máj. 29. 13:50
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is elég jól beszélek angolul, de a németet sose tudtam hasonló szintre hozni, sajnos. Ezen kívül tudok kicsit norvégul, ha Norvégiában élő rokonaim beszélnek egymással norvégul, azt egész jól értem. Napi szinten foglalkozom a mind a három nyelvvel. Én nagyon szeretem a nyelveket.


Viszont, mérnökként nekem csak az angol és a német érdekes Magyarországon. A norvég az csak hobbi. A skandináv népek amúgy elég jól beszélnek angolul, hiszen ezek borzasztó közeli nyelvek. Szakmán belül pedig az angol a hivatalos nyelv, úgyhogy a nemzetközi kommunikáció szinte kizárólag ezen a nyelven megy. Általában igaz, hogy az emberek szívesebben beszélnek egy külföldivel egy olyan nyelven, amin hasonló szinten beszélnek, pl németek is inkább angolra váltanak, hacsak nem beszélsz nagyon jól.

Neked mi a szakmád, kérdező?

2020. jún. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mint ahogy a kérdésben is írtam, társadalomtudományi diplomám van és irodai munkakörökben gondolkozom. A nagy álláskereső portálokon sok hirdetés van, ahol skandináv (és egyéb ritkább) nyelvtudású embereket keresnek különböző SSC, CSC, stb. munkakörökre. Persze, lehet hogy átvált a norvég angolra, ha hallja, hogy nem anyanyelvivel beszél, de gondolom a fizun ez nem változtat. Egyelőre nekem is csak hobbi a nyelvtanulás, most egyetemen tanítok, de ebből a fizetésből (nettó 146e) nem lehet megélni. :(
2020. jún. 2. 10:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Jogos, átsiklottam felette. :D

Én a te szakmádról nem tudok nyilatkozni, de amennyire én tudom, ha elvárás, hogy pl norvég nyelven tudj, ott valóban norvégul kell levelezni és beszélni is olyan szinten kell tudni. Tipikusan a szintet is beleírják. Nettó 147-nél szerintem simán jobban tudsz majd keresni, még középfokú tudással is.

2020. jún. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!