Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mit jelent a nagytakarítás...

Mit jelent a nagytakarítás szó szerinted? Plusz lent.

Figyelt kérdés

Légy szíves, ne a szótárban nézd meg, illetve ne is a szótári definíciót írd, hanem azt, hogy felétek milyen értelemben használják ezt a szót.


Ha lehet, azt is írd meg, hogy melyik megyében laksz.


Köszi!



2020. jún. 4. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak felületesen takarítok (portörlés, fürdőszoba tisztítás, porszívózás, felmosás) hanem belemegyek a "nagyjába is" (szekrények törlése belülről, szekrények törlése felülről, konyhaszekrények áttörlése, függönymosás...)

Jász-Nagykun-Szolnok

2020. jún. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A plafontól a padlóig mindent letakarítasz, portalanítasz, ablakot pucolsz, szóval tényleg mindent. BAZ.
2020. jún. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk leginkább az különbözteti meg, hogy nekiállunk és pár nap alatt az egész lakást kitakarítjuk, nem csak valamelyik helyiséget + ebben tényleg benne van az ablakmosás, függönyök, ágytakarók és egyéb lakástextilek kimosása, ajtók lemosása is. Miskolc.
2020. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
Kerdezo, gondolod a jelentes megyenkent mast jelent?
2020. jún. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel. Felforgatod az egész lakást, ablakot mosol kívül-belül, elhúzod a bútorokat, felmászol a szekrény tetejére, kimosol mindent (függönyöket pl.), az ágy matracot is kiveszed és alatta kitakarítasz. Plusz most nekem bejött, hogy mindezt fertőtlenítőszerrel végzem.


Szerintem arra gondolhat a kérdező, hogy talán falun vagy kis településen komolyabban veszik, mint mondjuk Budapesten. Falun élő rokonaimnál húsvét előtt, karácsony előtt több napig takarítanak, és akkor benne van az udvar is, állatok házai is.


Én Budapesten élek egyszobás lakásban, de én is órákon keresztül képes vagyok takarítani :D

2020. jún. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Ja és Nógrád megyében élnek a rokonaim, de vannak Gödöllőn is. Mindkét helyen kb. ugyanaz.

#5 voltam :)

2020. jún. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Persze, hogy egy csaladi hazat, udvart, istallokat, disznoolat napokig takaritanak, plusz kerteszkedes stb.

Egy egy szoba konyha meg van par ora alatt.

Gondolod a pestiek mocskosabbak? Ilyen hulyeseget.

2020. jún. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
53%

#4 Meglepő dolgok képesek eltérni megyénként, szóval nem is volt olyan hülye a kérdés.

#5 Akkor úgy kérdezte volna, hogy városon vagy falun laksz. Pesten kívül is van akár 1000-szeres eltérés a települések közt méretben.

#7 Senki nem mondta, hogy a pestiek mocskosak lennének, inkább arra célzott, hogy egy nagyobb kertesházat tovább tart kitakarítani, mint egy városi garzont.

2020. jún. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

“felétek milyen értelemben használják ezt a szót.“


Mar ne haragudjatok, de mi a francot jelenthetne mast kulonbozo megyekben, kis es nagy varosokban?

2020. jún. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Emlékszem, a nagymamám régen nagyon komolyan vette a tavaszi/őszi nagytakarítást. Kőszeg mellett lakott egy kis faluban. Én már nem veszem komolyan, de ez nem várostól függ (Szombathely).
2020. jún. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!