Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Szeretek itt? Sokan használják...

Szeretek itt? Sokan használják ezt a kifejezést úgy, hogy lehagyják az "élni"-t. Helyes?

Figyelt kérdés

Pl. Ez a település nagyon szép és csendes. Mi nagyon szeretünk itt.

Ti használjátok?



2020. júl. 4. 16:42
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem, sose hallottam senkitől se még ezt a szójárást.
2020. júl. 4. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hallottam. Ez ilyen majdnem-tükörfordításnak hangzik az angol "we like it here"-ből, ami viszont teljesen működik.
2020. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Már többször hallottam, olvastam máshol is, de ma itt a gyakorin olvastam az egyik kommentben.

Nekem is nagyon furcsa. Ezért szeretném tudni pl. azt is, hogy aki használja, az nem érzi hiányosnak a mondatot a "lakni/élni" nélkül?

2020. júl. 4. 22:07
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam már én is, de nem használom így.
2020. júl. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
#2, igy igaz. Tukorforditas. Sok ilyet hallok, csak epp magyarul szerencsetlen kifejezesek. Sok majmolas van, aminek nem sok ertelme van. Butul a nep szepen.
2020. júl. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

Viszont volt, hogy amikor a fiam a mamánál nyaralt, volt, hogy azt kérdeztem tőle, hogy "szeretsz itt?", ahelyett, hogy "szeretsz itt lenni?".

Ez nem tükörfordítás és nem is butulás eredménye, hanem a nyelv egyszerűsítő hajlama. Javaslom tanulmányozni ezt a kérdést: https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__helyesiras__10567..

2020. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 az egyetlen normális hozzászólás. :D
2020. júl. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hat igen. Egyszeru nyelvet akar az egyszeru ember. Meg beszelni is lusta.
2020. júl. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
Szerintem igy gyonyoru csak igazan! A gyakorin mindig tanul az ember, ezert szeretek itt.
2020. júl. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt is hallottam egy filmben, hogy "Nagyon tetszik itt." Olyan értelemben használta, hogy jó itt lenni. Amerikai film, szinkronizált.
2020. júl. 8. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!