Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha azt halljátok szövegkörnyez...

Ha azt halljátok szövegkörnyezet nélkül, hogy több krém, akkor mire gondoltok először?

Figyelt kérdés
2020. júl. 29. 13:19
A kérdező szavazást indított:
Egyfajta krémből nagyobb mennyiség
Többféle típusú/márkájú krém
22 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Ha többféle vagy többfajta, akkor azt kell írni, mondani, vagy pedig derüljön ki a szövegkörnyezetből. Legtöbbször kiderül.
2020. júl. 29. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mansour ***** válasza:
63%
Én egy süteményre gondolok először, amibe mindig több krémet szeretnék.
2020. júl. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%
Hogy melyikre gondol a kerdezett, az leginkabb attol fugg, milyen korben mozog. Egy szakacsnak inkabb nagyobb mennyiseget egy fajtabol, egy szepsegapolasi termekeket forgalmazonak inkabb tobb fajtat.
2020. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy szövegkörnyezet nélkül vagy szövegkörnyezetben van-e, ennek csak az 1. jelentésként van értelme. Ha többféle/többfajta krémről van szó, akkor azt úgy is kell mondani. Ha valaki a drogériából jön és azt mondja nekem, hogy "több krémet is vettem", akkor én minden esetben azt fogom gondolni, hogy 1-nél többet vett ugyanabból a krémből, egészen addig amíg nem teszi hozzá a többhöz a féle/fajta szót.
2020. júl. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mansour ***** válasza:
100%

#4:

Azért ez nem egészen így van. Elméletben igen, de a köznyelv pongyolább, nem követi szigorúan az ilyen szabályokat. És számítanak az előfeltevések is. Ha például tudod, hogy az a személy, aki ezt mondja, mindig egy fajta krémet szokott venni, akkor nagy valószínűséggel feltételezheted az első jelentést. De ha tudod, hogy azért ment be, hogy nézzen valamilyen krémet, mondjuk kipróbálás céljából, akkor nagyobb valószínűséggel a második jelentést kell feltételezned.

2020. júl. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!