Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A magyarok sajnos nem arról...

A magyarok sajnos nem arról híresek, hogy nyelveket beszélnének. Ennek ellenére én magam is meg sok ismerősöm is több mint két nyelvet beszélünk. Ha vannak itt még hasonló emberek, mely nyelveket beszélitek?

Figyelt kérdés

2020. júl. 30. 09:56
A kérdező szavazást indított:
angol
német
francia
olasz
orosz
egyéb újlatin nyelv
egyéb germán nyelv
egyéb szláv nyelv
egyéb európai nyelv
egyéb, Európán kívüli nyelv
32 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
99%
Egynél több választ nem lehet megjelölni... Amúgy angol, német, spanyol.
2020. júl. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%

Angolt anyanyelvi szinten, és tanítom is.

Németből kézzel-lábbal, talán B1 B2.

Olaszból, oroszból, eszperantóból visszaestem, gyakorlat híján.

Nyitni kellene egy soknyelvű gyakorló klubot és összejárni beszélgetni mindenféle nyelveken.

2020. júl. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

Angolt középfokon, évekig kint dolgoztam vezetői pozícióban. (A felsőfokig még így sem sikerült eljutni, pedig egész nap angolul beszéltem.)

Franciául írásban felsőfokon vagyok, de mivel régóta nem használom a nyelvet, beszédben már rengeteget felejtettem, így szerintem csak alap és középfok között. Nem is szoktam bevallani, hogy van belőle nyelvvizsgám.

2020. júl. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
14%

Off: De hány ország méltán híres arról, hogy ott jól beszélnek idegennyelveket, vagy csak egy idegennyelvet?


Magyarországon volt negyven év vasfüggőny és nemzetiség ellenes volt az a kor. Polgárság is le csökkent.


Például skandináv országokban is jelemzően gyenge közepesen beszélnek a fiatalok is angolul.

Pop kúltura miatt viszont ez a színtű angol tudás a nyugati világ városi fiataljai közt azonos, vagy magasabb színtű mint ott.

2020. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
96%

4.: Mi csak szeretnénk olyan "gyenge közepesen" beszélni angolul!

Nem tudom, hol jártál már, de az én élményeim alapján Finnországtól Belgiumig mindenhol nagyon kedvesen megköszönték, hogy turistaszótárból próbálkozok az ő nyelveiken, de három mondat után inkább átváltottak folyékonyan(!) beszélt angolra. És mindenki, a trafikostól a benzinkutason, a sarki rendőrön és a buszvezetőn át a hot-dog árusig.

És a legtöbb helyen elnyökögnek legalább még egy németet vagy franciát is emellett.

2020. júl. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
96%

A vasfüggöny óta meg eltelt majdnem egy emberöltő, úgyhogy ez sem mentség.


A lengyelek is, a szlovákok is jobban tudnak nálunk angolul. (Meg oroszul is, de oké, azt ne is vegyük, mert rokon nyelv.)

A csehek nagyon sokan tudnak folyékonyan németül. (És nincsenek közelebb Németországhoz, mint mi Ausztriához.)

A románok is legalább veszik a fáradságot egy (nekik könnyebb) latinos nyelvet megtanulni, majdnem mindenki beszél olaszul vagy franciául, vagy mindkettő.

2020. júl. 30. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

Én tettem fel a kérdést, ez volt az első ide intézett kérdésem. Na az nekem is új, hogy több lehetőséget adok meg és csak egy választható... Sajnálom. De az jó, ha a kommentekben leírtátok, ha több is van :)


Én több országot ismerek, ahol a többnyelvűség az alap. Finnország volt is említve. Ott éltem is, szeretem. Hú, nem is tudom már, de vagy 20 éve kezdtem el finnül tanulni... Azóta a második nyelvem. De én pl az olaszért és a hollandért is odavagyok.

2020. júl. 30. 12:34
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban születtem, így az olasz meg a magyar anyanyelvi szinten megy.

Ezeken kívül angol, francia, spanyol, arab, török és jelenleg az orosz van kitűzve következő nyelvnek.

2020. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

Pop kúltura miatt viszont ez a színtű angol tudás a nyugati világ városi fiataljai közt azonos, vagy magasabb színtű mint ott AZ idősek körében.*


Ez lemaradt.


Rengeteg svéddel és norvéggel beszélgettem. Én is egyik oldalról skandináv vagyok. Osloban, Norvéggiábban született de svéd rokonaim vannak.


Tehát véletlenül sem bántásból írtam. De magyarnak tartom magam, és fáj hogy kevejük a több nyelvűséget, az idegennyelvtudással, és ezért szóljuk le a magyarokat.


Magyarország városai is száz éve több nyelvűek voltak szinte mind.

2020. júl. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
68%

9: << Magyarország városai is száz éve több nyelvűek voltak szinte mind. >>


Trianon óta nem annyira....

2020. júl. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!