Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ha ezt teszem akkor feltudok...

Ha ezt teszem akkor feltudok készülni nyelvvizsgára 2 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Tarsalkodo B2 és. Novemberben akarok vizsgázni. Angol nyelv természetesen. Járok tanarhoz, sok próba vizsgafeladatot csinálunk. A hallasutanim olyan 40% körül van, a beszedkeszsegem 45-50% körül. Az olvasott szöveg értese olyan 50-55%,iraskeszseg olyan 60-65% körül áll. Féléve nem angoloztam egyébként, most kezdtem el újra járni. Szerintetek ha mindennap megtanulok mondjuk 50-70 szót, mindennap atveszek 3 igeidot, vagy egyéb nyelvtani anyagot pl. Passzív, muvelteto. Mindennap írok 3 fogalmazást, illetve este egy órát raszanok angol film nézésére, akkor sikerülhet? Mondjuk, ha napi 8 órát raszanok. Úgy érzem alig tudok bármit, májusi angol érettségi közép 63% lett, azóta meg nem igen fejlődtem.viszont most megvan az elszántság. Szerintetek? Holnap kezdem a stratégiát. 19/F

2020. szept. 11. 19:17
 1/2 anonim válasza:
100%
Hajrá ha bírod ezt a tempót. Viszont szerintem annyira nem tartható ez a tempó, az biztos hogy húzós lesz. Segítség: próbálj meg angolul gondolkodni, leírod az emberek kinézeted stb. De hajrá!
2020. szept. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Carragher_x ***** válasza:
100%

50-70 új szót nem fogsz minden nap megtanulni és nem is kell. Annak, hogy naponta átveszel 3 igeidőt, szintén semmi értelme. A 8 óra is tarthatatlan ebben a rendszerben, az egész elképzelés vérzik.


Járj tanárhoz, csinálj vele feladatokat, jelöljetek ki témákat, amikkel pár napig önállóan kell foglalkoznod. Ezekben a témában keress podcasteket, rádióműsorokat, filmeket, hallgasd/nézd meg őket, jegyzetelj belőlük, írj az adott témáról (ezt is lehet igeidőkkel variálni, tanárral kijelölhettek itt is irányt), keress anyanyelvi beszélgetőpartnert a témában, mondj róla saját magadnak monológot, mintha előadást tartanál, alakíts ki angol nyelvi környezetet, olvasd el a kedvenc könyved angolul...stb Ezer módja van a fejlődésnek, de mindhez aktívan használni kell a nyelvet.

2020. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!