Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogy mondják angolul azt,...

Hogy mondják angolul azt, hogy ingerküszöb?

Figyelt kérdés

A szó szerinti fordítás stimulus-threshold, de használják ezt így?

Vagy van valami köznyelvibb kifejezés rá, hogy pl. valami nem éri el az emberek ingerküszöbét? Magasan van az ingerküszöb?


2020. szept. 29. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hasznaljak, foleg orvosiban.


a level/degree of intensity of stimulus to produce a sensation.

a value which produces a sensation,

2020. szept. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
suffice to excite
2020. szept. 30. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam ugyan:

[link]


De én úgy érzem a kérdező nem erre gondol, hanem átvitt értelemben..

2020. szept. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ez egy szakszó alapvetően, a magyarban van egy átvitt értelmű köznapi használata, angolban viszont nem használják szó szerint.

Tágabb kontextus kéne, de a legközelebbi hasonló kifejezések: unfazed by..., less sensitive to..., desensitized, pay no mind to...

2020. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! (Bocsi, csak ritkán nézek fel, és nem kaptam emailt)


Igen, inkább átvitt értelemben gondoltam. Bár most már kicsit elbizonytalanodtam abban is, hogy magyarul teljesen jól használom-e egyáltalán :D


De ilyenekre gondolok, hogy: Egy társadalmi probléma olyan méreteket öltött, hogy végre eléri az emberek ingerküszöbét, és fellépnek ellene. Vagy a horrorfilmekben egyre ijesztőbb/betegebb dolgok vannak, mert az embereknek már nagyon magas az ingerküszöbe.


De akkor úgy értelmezem, ahogy utolsó is írja, hogy inkább más szavakkal kellene kifejezni.

2020. dec. 3. 08:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdezô ritkán néz fel ide, de akkor minek kérdez? 😂
2020. dec. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kérdező első és egyetlen kérdése, na... lehet ilyet is, és csak ezután észrevenni, hogy működik az értesítés. Nekem a topic ellenére nem volt sürgős, és azt sem furcsálltam annyira, hogy nem jött válasz. Válaszadóként gondolom zavaró, bocsánat ezért.

Megnyugodhatsz most már, egy szerencsétlenkedővel kevesebb.

2020. dec. 3. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!