Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kínába, Japánba milyen angol...

Kínába, Japánba milyen angol nyelvtudással érdemes kimenni néhány évre dolgozni?

Figyelt kérdés

Jelenleg még középfokú nyelvvizsgám sincsen, de ezt kb. egy év múlva valószínűleg le tudom majd tenni. Ez a két ország lenne a cél, ahol mindenképp szeretnék majd időt tölteni. Viszont úgy gondolom, hogy csak egy biztos nyelvtudással kellene kiutaznom, mivel például Japánban elég rosszul beszélik az angolt a legtöbb helyen.

Szerintetek milyen nyelvtudással érdemes kint dolgozni?



2020. okt. 2. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Én nulla nyelvtudással mentem ki Japánba anno. Beiratkoztam egy nyelviskolába, mellette diákmunkáztam. Amúgy attól függ, hová mész dolgozni, mert most már egyre több munkahelyen követelik meg ott is az angoltudást.
2020. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Kitörölheted vele. Ráadásul ha nem a céged küld ki, akkor sacc/kb. semmi melót nem kapsz.
2020. okt. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Japánban angollal nem oskat lehet kezdeni.
2020. okt. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azért sehol sem fogsz munkát kapni mert beszéled a nyelvüket. A tudásodért és tapasztalatodért fogsz, a stabil nyelvtudás pedig csak kiemel a többi hasonló jelentkező közül. Kivéve persze ha majomkodni mennél ki, de becsületes ember olyat nem csinál, ugye.


A középfokú nyelvtudás nem tud mit jelent, de gondolom semmit, makogást arról hogy "szeretek filmeket nézni, holnap reggel menjünk focizni a parkba". Kínaiul értek, ebből a nyelvből pedig évekbe telik egy értelmes szint elérése, csak nagyon komoly elhivatottsággal lehet csinálni és még a HSK5 is kevéske ahhoz hogy te a munkahelyeden kínaiul kommunikálj, ezért azt mondom, hogy amikor már el tudsz olvasni egy szakkönyvet a területedről ahol dolgoznál, akkor van értelme, ez HSK6-nál lesz a tapasztalataim szerint.

加油

2020. okt. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Utolsó válaszoló, te Kínában élsz? Mivel foglalkozol ott, ha megkérdezhetem? Nehéz volt elhelyezkedni a nyelvtudással és a szakmáddal?
2020. okt. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!