Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért van az,hogy bizonyos...

Miért van az,hogy bizonyos kifejezéseket megpróbál kiszelektálni a társadalom, mindtha a tolerancia útjába pont egy kifejezés állna? Ez tök baromság, attól senki nem lessz elfogadóbb hogy pár kifejezést nem használ, sem rosszabb hogy használ.

Figyelt kérdés

Gondolok itt a nigger, buzzi szavakra, meg a cigányra is.

A családom nekem tök elfogadó de szabadszájú, és én is ilyen vagyok, ha a buzzi szó jut eszembe először azt használom, ha a meleg azt, mert így szoktam hozzá.

Ugyan ez vonatkozik a niggerre, a filmekből így hallottam, észre sem vettem sokáig, hogy csak a feketék használták, nem is jutott volna ilyen a fejembe.

A nigger kifejezéstől konkréttan amerikában rettegnek a nem fekete emberek, kb mintha a Voldemort név lenne a Harry Potter varázslói közt.

Nevetséges ez a félelem egyetlen szótól.

A tettektől függ a kirekesztés, ezek a szavak nélkül a lehető legnagyobb eleganciával lehet gyűlöletbeszédet tartani, de mégis nagyobb felháborodást kellt ha egy alapvetően jószándékú ember használja a nigger szót.



2020. okt. 4. 11:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Láttam egy óriásplakátot jó néhány éve. Egy barna bőrű ember volt rajta, a felirat pedig így szólt:

"Eddig cigánynak hívtak, most romának, de ugyanolyan csóró vagyok."

Szóval igazad van, nem a szavakkal van a probléma. Én gyerekkoromban úgy tanultam, hogy a fekete bőrű ember néger. Nem utáltam őket, nem is szerettem jobban, mint másokat, de nem is találkoztam ilyenekkel. Aztán megtudtam, hogy ez a szó nem helyénvaló, ők FEKETÉK. Később megtudtam, hogy ez sem megfelelő. Nem tudom, épp most hol tart a tudomány. Talán afroamerikai, de akkor mit mondunk a nem amerikaiakra? Színesbőrű? De a kínaiak is azok, sőt, magyarként én is az vagyok, mert nem vagyok színtelen. Őrület, ami megy, nem ez a probléma lényege.

2020. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!