Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A jelentkezés a munkára az...

A jelentkezés a munkára az "applying for the job" vagy "application for the job"?

Figyelt kérdés
Mert utóbbit sehol nem látom lefordítva, de anno egy multi HR-ese ezt írta az üzenetben és az csak tud angolul. Ha azt akarom mondani, hogy "Szeretnék köszönetet mondani, hogy jelentkezhettem a munkára" akkor az, hogy van?

2020. okt. 19. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%

Hr-esként azt mondom ne írj bele ilyet, nem szokás. Nem kell azt megköszönni, hogy jelentkezhettél a munkára.


Ha mindenképp köszönetet akarsz mondani, akkor köszönöm a lehetőséget vagy köszönöm, hogy időt szánt rám. De ez is baromi felesleges és mesterkélt.

2020. okt. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1: Jajj könyörgöm ne gondolkozz már helyettem! Ki akarja ezt beleírni? Írtam én ezt?

A kérdésre válaszolj légyszíves!

2020. okt. 19. 09:58
 3/12 A kérdező kommentje:
Amúgy a kérdésben szereplő mondatot az első telefonbeszélgetés elején se illik mondani? Vagy ha már HR-esként ide tévedtél, mi a legjobb protokoll, ha felhívsz és utána mondanom kell valamit? :D
2020. okt. 19. 10:01
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettőt lehet ugyanúgy fordítani, de más szövegkörnyezetből.

"Applying for the job" Ha mondjuk a hirdetés egy szekcióját fejlécezi, ahol azt írják le, hogy hogyan kell jelentkezni. (De inkább: "How to apply")

"Application for the job" Ha a jelentkezés folyamatára akarsz utalni, vagy magára a kitöltendő űrlapra. (De inkább: Job Application, Application Form)


Ha a köszönetedben mindenképpen szeretnéd használni a szót:

"Thank you for letting me apply." Köszönöm, hogy jelentkezhettem.

De én ezt magyarul sem mondanám, kivéve ha a jelentkezést csak az illető külön neked szánt engedélyével tudtad leadni.


Én is inkább a lehetőséget köszönném meg.

"Thank you for the opportunity." (ez szerintem udvarias) vagy "Thank you for giving me a chance." (ha közvetlen hangnemben folyt az interjú, ez is lehet jó) vagy egyszerűen "Thank you for your time." (ha teljesen semleges akarsz lenni)

Ha egy esetlegesen sikertelen interjú után mondod/írod, akkor nyílván tudni fogja, hogy mire érted.

2020. okt. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az application a helyes ilyenkor. Olyan igéknél, amiknek van külön főnévképzős változatuk, az inges alakot nem használják ilyen célra.


My application. Az én jelentkezésem.


I am applying. Én éppen jelentkezek.


Ilyen példa még a payment a fizetésre a paying helyett, argument az arguing helyett, statement a stating helyett.


Ellenpélda a landing, aminek nincs külön főnévképzős változata.


The landing went smoothly.

Simán ment a landolás.

2020. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Szeretnék köszönetet mondani, hogy jelentkezhettem a munkára"

én sem értem, miért köszönnéd ezt meg. jelentkezni bárki tud, a lehetőség kb mindenkinek ott van. szerintem ha nagyon meg akarsz köszönni valamit, köszönd meg ha behívnak interjúra. meg ha meg is kapod az állást. ha mindenképpen bele akarod erőltetni a köszönetet akkor inkább írd úgy hogy thank you for the opportunity.

2020. okt. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mit koszongetsz?

A ceg legyen halas, hogy jelentkezel, meg akkor is ha nem jarsz sikerrel.

Kerdezo #2 kommented.

Tudatlansagod mellett meg pokhendi is vagy.

Huzd meg magad, Te kerdezel.

2020. okt. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

"Az application a helyes ilyenkor. Olyan igéknél, amiknek van külön főnévképzős változatuk, az inges alakot nem használják ilyen célra."


Ezeket hol találhatnám meg, hogy milyen hasonlóak vannak? Amúgy fura, mert ha beírom a google translate-be, hogy application, nem dob ki olyan eredményt, hogy jelentkezés.

2020. okt. 19. 13:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Google translate? 😂


[link]

2020. okt. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
#9: Arra akarsz utalni, hogy a google translate egy f*stalicska?
2020. okt. 19. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!