Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi a velemenyetek a francia...

Mi a velemenyetek a francia nyelvrol, francia kulturarol, emberekrol?

Figyelt kérdés

Abban a "szerencses" helyzetben vagyok, hogy 3 franciaval elek egyutt kulfoldon shared flatben. Mind a harman tudnak valamennyit angolul, de nagyon nagyon basic dolgokat igy baromi nehez normalis beszelgetest kezdemenyezni veluk. En sajnos nem tudok franciaul angolul nemetul es spanyolul tanultam, mind a harom nyelv szimpatikusabb, igen meg a nemet is :D mint a francia. Bar minden nap elmondjak nekem h a nyelvuk mennyire szep, nekem hangzasra baromira nem tetszik, bar az irott szoveget a spanyol es az angol miatt valamelyest megertem.


3 het alatt ezeket a fobb kulonbsegemet vettem eszre: baromi sok zoldseget esznek, probalnak egeszsegesebben elni. Minden francia cigizik, legalabbis nalunk es az ő ismeroseik is. Ők nagyon menonek tartjak az oltozkodesuket, nekem picit igenytelen, meg valahogy borotvalkozni sosem szoktak. Abszolut rendetlenek. Minden bor sz*r kiveve ami francia, ott meg a legalso polcos bőr is jobb mint itt barmilyen. Imadjak a technot. Stb stb.


Sok temat felvetettem igy egyszerre. Nektek mi a velemenyetek igy roluk?



#francia #Franciakultura
2020. okt. 23. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon beképzeltek a nyelvük viszont nekem nagyon tetszik tudok is valamelyest.
2020. okt. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
A nyelvük nagyon nem tetszik, olyan mint a disznó röfögése. Ha tudnak angolul és hajlandóak is megszólalni úgy, akkor olyan erős akcentusuk van hogy hiába hibátlan a nyelvtan, alig érted meg. A többi dolgora amit felvetettél nem szeretnék és nem is tudnék válaszolni hiszen az hogy kinek milyen az öltözködése vagy ki mennyi zöldséget eszik, nem feltétlenül attól függ, hogy melyik országból származik.
2020. okt. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyenfuggo. Ugyanakkor nekem az a megerzesem persze altalanossagban hogy a magyarok a hust is hussal eszik. Bar van ebben eltolofas nyilvan, de azert amit mi eszunk otthon messze nem a legegészségesebb.
2020. okt. 23. 11:29
 4/7 A kérdező kommentje:
De szerintetek mitol ilyen borzaszto az angoljuk? Az ok, hogy masodik idrgen nyelvet csak nagyon kevesen tudnak, de azt veszem eszre h a 20+ eves fiatalok is borzasztoan torik az angolt,nagyon eros az akcentusuk, alapvető nyvtani szerkezeteket kevernek.
2020. okt. 23. 11:33
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

"De szerintetek mitol ilyen borzaszto az angoljuk? Az ok, hogy masodik idrgen nyelvet csak nagyon kevesen tudnak, de azt veszem eszre h a 20+ eves fiatalok is borzasztoan torik az angolt,nagyon eros az akcentusuk, alapvető nyvtani szerkezeteket kevernek."


Sajnos ez Magyarországról is szólhatna...

2020. okt. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én magyar vagyok és nem eszek húst hússal, el kellene már felejteni ezt hogy ebben az (európai) országban így esznek, a másikban meg úgy. 2. válaszoló voltam
2020. okt. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-ös. Igen, szólhatna, de nem ez volt a kérdés! Kérdező: Szerintem ezek teljesen emberfüggők, hogy ki mit eszik és miben jár, milyen zenét hallgat. Tutira nem mind ilyen, bár az tény, hogy az angolul beszélés/tudás nekik sem erősségük.
2020. okt. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!