Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Miért különbözik hangsúlyban...

Miért különbözik hangsúlyban annyira az animékben és a normál helyzetben használt japán nyelv?

Figyelt kérdés

Pl. az animékben eléggé "magyarosan" beszélik a japánt, míg pl. a parlamenti beszédekben/valóságban minden egyes szó után felemelik a hangjukat, mintha dalolnának. Azaz nem a nyelv más, hanem a hangsúlyozás.


Van külön elnevezése is az animékben használt és a valóságban használt hangsúlyra?


2020. okt. 24. 20:56
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy csak nekem tűnik úgy, hogy a kettő között különbség van? Vagy a anime szinkron technika miatt? Azt is észrevettem, hogy a japán sorozatokban is a hétköznapi életben használt japánt használják.
2020. okt. 24. 20:58
 2/3 anonim ***** válasza:
Kínaiban tónusnak nevezik ezeket a hangleejtéseket.
2020. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A magyar mesékben sem a hétköznapi hangsúlyozással beszélnek sem a szereplők, sem pedig a narrátor. Szerintem ez minden országban így van.
2020. okt. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!