Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » A franciák milyen alapon...

A franciák milyen alapon váják el másoktól, hogy megtanuljanak franciául, ahelyett, hogy ők megtanulnának rendesen angolul?

Figyelt kérdés
Értem én hogy büszkeség meg minden, de ha azt vesszük, a németet, az oroszt pl. tübben beszélik Európában, az ő esetükben mégsem tapasztaltam ezt a fajta hozzáállást. (Ezt nagyjából arra a 40-50 németre és oroszra alapozom, akiket ismerek.) Ennyire egoisták, öntudatosak lennének?

2020. okt. 24. 23:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ezen a téren a magyarok se sokkal jobbak
2020. okt. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
76%
A gloire francais még benne van a fejükben, pedig már csak van atombombájuk, de ennyi.
2020. okt. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

"Értem én hogy büszkeség meg minden"

De hát akkor mégsem érted, nem a számoktól függ ez, hogy többen beszélik, hanem a tudattól.

2020. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
Egyszerűen csak kialakult egy ilyen büszkeség. Pl van olyan család, ahol a lakásban le kell venni a cipőt, meg van olyan, ahol nem. Ha te otthon nem veszed le, de elmész olyan helyre ahol leveszik, akkor "elvárják" hogy ott vedd le te is.Ez is ilyen egyszerű, de nem kötelező megtanulni franciául, nem kell vele foglalkozni. Ha emiatt hátrányban érzed magad, de megtanulni sem akarsz, akkor ne menj oda!
2020. okt. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem errol van szo. Kulfoldon elek velul egy lakokozossegben. Teljesen veletlen volt, hogy rajtam kivul mindenki francia lett. Nekem pl azert fura ez a hozzaallas, mert ha egy olyan kozossegben vagyok ahol min 1 fő nem magyar, automatikusan angolul beszelunk vegig. Itt pedig nekem kell eroltetnem h legyszi mondjatok el angolul is, hogy megis mi a tervetek stb.
2020. okt. 25. 09:45
 6/13 anonim ***** válasza:
85%
Értem, hallottam mástól is, hogy van egy ilyen"büszkeség" a Franciákban. A te esetedben ez inkább bunkóság. De pl a Magyarokról meg azt hallani, hogy külföldön nemhogy segítenék egymást, inkább áskálódnak. Szóval szerintem sok ilyen van, nem tudom miért.
2020. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Még hányszor siránkozol ezen a Gyakorin?

A franciáknak közismerten rossz a nyelvérzékük, és iszonyatos a kiejtésük.

Ezen kívül hozzászoktak, hogy fél Európa udvarai és nemesei az ő nyelvüket beszélik. (Igen, még a cári Oroszországban is.)

Arról nem is beszélve, hogy történelmük alakulása miatt mindig is ellenérzésük volt az angolokkal szemben.

De az egyetemet, főiskolát végzett fiatalok ma már rájöttek, hogy anélkül nem megy.

Már az elemi negyedik osztályában is kötelező az angol, néhány privát iskola kivételével.

2020. okt. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2020. okt. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom egyebkent milyen a franciaknal az angoloktatas. Azt pl tudom, hogy a spanyoloknal botranyos, a magyar oktatasnal is rosszabb. Hiaba jar valaki egyetemre, ha az alapveto dolgokat nem tanulta meg, arra nehez lesz felepiteni egy beszgetest.
2020. okt. 25. 10:14
 10/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Van benne egy önkéntelen tehetetlenség. Mivel 1-2 kivétellel mindenki francia, ezért alapból franciául beszél. Ez olyan, mint ,hogy Munk Verobnika kiment Bremenhavenbe riportregényt írni a piroslámpás negyedről, ahol magyar a madam, a lányok 95%-a, a biztonsági őr és egy kifőzde is is, és amikor bolgár lányok kerültek oda, azok is hamarabb kezdtek el magyarul beszélni, mint németül.
2020. okt. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!