Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Oppának hívni valakit, az...

Oppának hívni valakit, az olyan mint daddy-zni?

Figyelt kérdés
YTube televan prankekkel, amiben lányok a koreai barátukat oppázzák, és ez gyakran felidegesíti/zavarba hozza őket. Utánanéztem, oppának az illető bátyját szokták hívni, vagy flörtként használják.. Miért hívná a barátját valaki a bátyjaként..? Ez olyan mint pároknál poénból vagy huncutságból (????) daddy-zni /apucizni? Kérlek segítsetek megérteni:D

2020. nov. 30. 19:55
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Lényegeben igen de inkabb batyonak hívni valakit de szerintem nagyon gaz főleg ha valakinek van is bátyja mert egyrészt a bátyjának is azt mondja meg közben annak is aki jol meg kurja..
2020. nov. 30. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
91%
Ez egy olyan ferfit jelent akit tisztel es szeret a leanyzo. Altalaban a batyjukat, vagy a szerelmuket oppazzak. Meg pl a kpop fanok a biasaikat😅
2020. nov. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Az Oppa elsődleges jelentése valóban a báty, de jelenthet közeli, idősebb férfi ismerőst, barátot is. Illetve sok lány így hívja a barátját, szerelmét, mert vannak olyan közeli kapcsolatban, hogy megengedhesse magának, hogy így hívja.
2020. nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hm talán kicsit közelebb kerültem a megértéshez. Közben olvastam, hogy koreában nagyon nagy jelentősége van annak, kit hogy hívnak, milyen megszólítással, függ a korától, nemétől, a másik nemétől stb..
2020. nov. 30. 20:08
 5/9 anonim válasza:
61%
nem, az oppa azt jelenti hogy batyo VISZONT a lanyok szoktak hasznalni a baratjukra, de a koreai sracokat ez neha idegesiti, amikor en beszelgettem koreaiakkal akik 2-3 evvel voltak idosebbek nalam( 18 vagyok) azt kertek hogy hivjam oppanak vagy bacsinak oket mert sokkal idosebbnek erzik magukat szoval ja ez barmit is jelenthet de az igazi jelentese az a batyo (bocsi ha zavaros de faradt vagyok😂)
2020. nov. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy már előttem is említették, az oppa szót a koreai lányok használják elsősorban a bátyjukra, de náluk idősebb fiúbarátra, a pasijukra, sőt még szeretett férfi hírességeikre is használják.


Farina Jo prankvideóját pl. én is láttam, ott azért idegesíti a srácot, mert egyrészt ez egy koreai kulturális dolog és egy nem koreaitól nagyon fura, másrészt ott a lány az idősebb, nem a srác.



(Amúgy az jutott eszembe, hogy néhány fannak meg kellene értenie ezeket, mert borzasztó cringe amiket csinálnak néha [mondom ezt úgy, hogy én is rajongó vagyok] Az oppa nem a szexi koreai hapsi szinonímája, és magyarként baromira idegenül hangzik, ráadásul legszívesebben kikaparnám a saját szemem, amikor meglátom kdramás csoportokban, amikor a középkorú nők oppázzák a huszonéves színészeket. Ez egyszerűen nagyon tiszteletlen és nevetséges is. Elnézést a kirohanásomért, köszönöm, hogy kiadhattam magamból. Akinek inge az nyugodtan vegye magára).

2020. nov. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Nem tudom, en nagyon az elejen hasznaltam ezt a szot, de most mit vartok egy 10 eves kislanytol?:) Es szerintem azok a nok a csoportban nincsenek tisztaban a szo jelentesevel.
2020. nov. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Es kookie sem akarja, hogy oppazzak:)

[link]

2020. nov. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért nem teljesen ugyanaz az oppa, mint a daddy, mert a daddy-t szexuális értelemben használják a lányok a barátjukra, az oppának viszont nem minden esetben van ilyen szexuális töltete. Közeli, a lánynál néhány évvel idősebb fiú barátokat is hívnak így, nem csak azt, akivel romantikus és/vagy szexuális viszonyban vannak. Persze nyilván attól is függ, hogy ki mondja, milyen hangsúllyal, milyen helyzetben... Ha valaki fülébe nyögöd, hogy oppa, akkor igen, az felér egy daddyvel, de amúgy simán hívhatsz bárkit oppának az utcán, senkit nem érdekel. Ha elkezdesz daddyzni, akkor viszont igen hamar rád szólnak, hogy ezt talán a négy fal között kéne csinálni!

A youtube-os videókban meg azért zavarja néhány srácot, ha a barátnőjük oppának szólítja őket, mivel ezt csak fiatalabb lány idősebb srácra használhatja. A youtube-os prank videókban meg idősebb lányok hívnak "bátyónak" tőlük fiatalabb pasikat, ergó inkább öcsizni kéne őket... Nem is csoda, ha nem tetszik nekik.

Az előző hozzászólásban linkelt videóban is azért mondja Jungkook, hogy el fogja kérni a személyigazolványukat azoknak, akik leoppázták és megnézi, hogy hány évesek, mert ránézésre látszik rajtuk, hogy idősebbek nála, ezért nem hívhatnák úgy.

2020. dec. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!